Sürekli İşçi Alımı

ibb zabıta alımı 100 kişi en az lise mezunu

 

ibb zabıta alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Son dönemlerde kamu kurum ve kuruluşları hızlı şekilde kamu personel alımı yapmaya devam etmekte. Personel alımı ilanlarında en çok belediyelerin olduguda gözlerden kaçmamaktadır. Bu kapsamda ibb zabıta alımı yapacağını ve bu alımların en az lise mezunu şartı olduğunu belirtti. Zabıta alımı 100 kişi ile sınırlı olduguda ilana eklenen maddelerden biri. Ogg haberler olarak personel alımı detayları haberimizin içeriğinde.

Belediye zabıta alımı

İstanbul şehir belediyesi zabıta alımı 04 ocak 2021 ile 10ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirecek. İbb resmi sitesinde yayınlanan ilanda yer alan bilgilere ve başvuruları şartları ise

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla münhal 100 adet Zabıta Memuru kadrosu için personel alımı yapacaktır.”

Zabıta alımı başvuru

İbb zabıta alımı başvurusu yapacak adaylarda aranan belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar.

ibb zabıta alımı
ibb zabıta alımı
  1. Türk vatandaşı olmak.
  2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
  6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

Başvuru detayları

İlana başvuru yapacak olan vatandaşlar 4 Ocak ile 10 Ocak arasında başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler ile yapacaklardır. Sınava girmek isteyen adaylar, 4/1/2021 – 10/1/2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yaparak BAŞVURU FORMUNU imzalamak üzere indireceklerdir.

Detayla için Tıklayın

ibb zabıta alımı hakkında daha fazla bilgi için bizi takip edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu