Toplum Yararına Program

İs kur typ il bazında görevlendirme yapıldı

 

İs kur typ personelleri il kapsamında il sağlık müdürlüğü ve filyasyon ekiplerine görevlendirildi. Geçtiğimiz günlerde ogghaberler olarak belirttiğimiz okullarda çalışan is kur typ personelleri görevlendirilme mi yapılacak haberimiz sonrası il bazında görevlendirme gerçekleştirildi. Son dönemlerde korona virüs salgının artması ve il sağlık müdürlüklerinin ve gerekli kurumların eksik personel ihtiyacını toplum yararına program kapsamında okullarda çalışan personel aracılığı ile giderilmeye çalışıyor. Okulların salgın nedeni ile uzaktan eğitime devam ettiği bu dönemlerde iş kur typ çalışanlarının okullara görevlendirilmesi, typ çalışanlarının okullar bu sene uzun süre kapalımı kalacak soruna neden oluyor.

İs kur typ
İs kur typ

İakur typ çalışanları Kastamonu’da il bazlı görevlendirildi

Kastamonu valiliği korona virüs tedbirleri kapsamında MEB’de görev yapan typ çalışanlarını, il sağlık müdürlüklerinde görevlendirme yaptığını duyurdu. Kastamonu valiliğinin yazılı yaptığı açıklamada

Kastamonu valiliği açıklaması

İl Hıfzıssıhha Kurulunda görüşülen kararlar hakkında bilgi verildi. İl genelinde Covid-19 vakalarında artış yaşandığının vurgulandığı açıklamada, şunlara yer verildi: “İlimizde Covid-19 vakalarının artması nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından talep edilen personel ve araç taleplerinin öncelikle yerine getirilmesine, okulların kapalı olduğu süreçte Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğünde istihdam edilen personelin, Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğünün ihtiyaç duyduğu kadarının İl Sağlık Müdürlüğü bünyesine geçici aktarılarak hastanelerde temizlik ve filyasyon personeli olarak görevlendirilmesine karar verilmiştir.”

İlerleyen süreçlerde özel güvenlik haber (ogghaber) olarak yapılan görevlendirilmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İs kur typ hakkında hızlı bilgi almak için  özel güvenlik facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. benimde eşim gecen yil calisti typ sistemin ama bu yil alim yapmadiklari icin bu yil giremedi üniversiteye temizlikci olarak koronadan dolayi bizde isteriz bu hakki neden 9 aylik süre yapiyorlar kisa süre çalisanlarin hakki yiyiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu