Ögg Haber

İşçi bulamıyoruz gidip AVM’de güvenlik oluyorlar…

İşçi bulamıyoruz gidip AVM’de güvenlik oluyorlar…

İşçi bulamıyoruz meslek lisesi mezunu gidip AVM’de güvenlik oluyor diyen kişi ambalaj sanayiciler derneği başkanı Zeki saribekir, ustabulamadiklarini meslek liseliler inde gidip güvenlik olduğunu beyan ederek özel güvenlik sektörünü asagiladiginin belki de farkında bile değil ama maalesef zeki bey, ülkemizde gerekirse maaş bile alma mesleği öğren ilerde dükkan açarsın denilerek çok cüzi miktarlara kimse rağbet etmediği ve ülkenin ekonomik durumundan dolayı işçi bulamıyor olabilirsiniz. Dernek başkanının haber detayi

Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Zeki Sarıbekir “Üniversitelilerin büyükb mesleksiz! Ustalara 6 bin TL veriyoruz fakat personel bulamıyoruz. Gençler meslek lisesinden, üretimden kaçıyor; AVM’de güvenlikçi oluyor. Bunu düzeltmeliyiz” diye konuştu. Türkiye “işsizler ve gerekli işgücü” ikileminde, çalışmayan adedining arttığı tek proses yaşarken; sektör temsilcileri, “ara personel vey personel”de karşılaştıkları büyük sıkıntıyı bu gün henüz yüksek sesle söylüyor.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir “Sanayide, dünya ile rekabet eden tek teknoloji vei sahibiz.
Ancak hatlarda çalıştıracak ara personel bulamıyoruz. Şu anda Türkiye’de üniversite mezunları 2 bin 500-3 bin lira maaşla işe giriyor. Biz ustalara 5-6 bin lira veriyoruz. Hatta kimi sektörlerde 40 bin lira alan ustalar olduğunu duyuyoruz.
Ama, yok! Ustaların mühendislerden daha çok kazanmasına karşın, toplumda şu şekilde tek idrak var; Anadolu Lisesi iyidir. Oysa buradan mezun olanların tekb üniversiteye yerleşirken,büyük bölümü mesleksiz kalıyor.

Diğer taraftan meslek lisesinden mezun olan da gidiyor, AVM’de güvenlik görevlisi oluyor, bu işleri inşa etmek istemiyor” diye konuştu.

özel güvenlik

özel güvenlik haber

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.