iskur iş ilanı

İşkur 1112 temizlik personeli alımı yapıyor

Türkiye iş kurumu, kamu ve özel sektörde personel alımı yapmaya devam ediyor. İşsiz vatandaşların son umudu haline gelen işkur birçok il ve ilçede personel alımları yapmaya devam ediyor. İşkur bu kapsamda Türkiye geneli toplamda 1112 personel istihdamı sağlayacak. Yapılan alımlarda en az ilkokul mezunu şartı aranmakta. Başvurular e-işkur üzerinden gerçekleştirilecek.

İşkur temizlik personel alımı

Türkiye iş kurumu üzerinden kamu ve özel sektör temizlik personel alımının detayını görmek için aşağıda belirttiğimiz linki tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Alımlar kamu ve özel sektör olarak alımların detayında belirtilmektedir. Aşağıdaki linki tıklayarak acılan sekmede ara butonuna basmanız yeterlidir. Bulunduğunuz ilde alım olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Başvuru detayı  burayı tıklayınız

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 50 yaşından gün almamış olmak.

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suç işlememiş olmak,

3) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

4) Hakkında Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

5) Adaylar Türkiye İş Kurumu tarafından (İŞKUR) yayımlanan listede sadece bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

6) Adayların Türkiye İş Kurumu tarafından (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirlenen öğrenim durumundan mezun olmaları gerekmektedir.

7) Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamaları gerekmektedir.

8) İşe alınma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav ve işbaşı sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

9) Temizlik Görevlisi meslek kolu için görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak,

10) Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: