Güvenlik Alımları

İşkur güvenlik başvurusu nasıl gerçekleştirilir…

İşkur güvenlik başvurusu nasıl gerçekleştirilir…

İşbulma çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına eleman alımına devam ederken cogu özel şirket ve firmalarda güvenlik alımını genelde işbulma üzerinden gerçekleştirmeye devam ettiği bilinmektedir.

Kamu kurumları  güvenlik alımını ve özel sektörde çalışmak içinde İŞKUR’dan eleman alımı yapan özel firmalara, güvenlik alımı gerçekleştirmek üzere bu sefer, işkur üzerinden ilan verdikleri görülmektedir. işlur üzerinden yapılan ilanlara göre özel güvenlik görevlisi olarak iş arayan kişilere birçok şehirde yeni ilanlar açtığı görülmektedir. Yapılan ilanlara başvurmak için bazı şartlar ve en az silahsız özel güvenlik kimlik kartı olma şartı aranmaktadır.

Güvenlik Görevlisi Başvuru şartları

  • TC VATANDAŞI OLMAK
  • ­18 yaşını doldurmuş olmak
  • 21 yaşını doldurmuş olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Vardiyalı çalışma sistemine uygun olmak
  • Askerlik durumu tamamlamış olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • Diksiyon ve iletişim beceresine sahip olmak
  • Kamara sistemleri (cctv) konusunda bilgi sahibi olmak
  • Sağlık sorunları olmaması

İşkur Güvenlik alımına nasıl başvuru yapılır

İşkur üzerinden yayınlanan ilanlara başvuru yapmak için gerekli şartları taşıyan özel güvenlik görevlileri, işkur sitesinin resmî sitesi olan www.iskur.gov.tr sitesine kayıt yaparak, bulundukları il ve ilçedeki güvenlik alımı gerçekleştirecek ilana internet ortamında başvuru yapabilmektedir. İşbulma sitesine kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra, site içerisinde bulunan alana güvenlik ve savunma diye arattırma yaparak, eleman arayan tüm firmaların bilgileri ve çalışma şartları ve çalışma ücreti site üzerinden görüntülenmektedir. Ve kişiye uygun ilana tıklayarak başvurusunu gerçekleştirebilmektedir.

Güvenlik Görevlisi olmak için gerekli şartlar

İŞBULMA üzerinden yayınlanan güvenlik alımlarına başvuru yapabilmek veya özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilmek için, ilk başta güvenlik eğitimi veren herhangi bir Güvenlik Şirketinden silahsız güvenlik için 100 saat, silahlı güvenlik için silah egitimide dahil 120 saat eğitim gördükten sonra, emniyet genel müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, özel güvenlik sınavı ’na katılarak sınavdan başarılı puan alarak Güvenlik Kimliği almaya hak kazanması ve hak kazandıktan sonra gerekli prosedürleri yerine getirmesi gerekmektedir. özel güvenlik olmak için gerekli şartları taşıyan ve  güvenlik sınavını başarılı bir şekilde geçiren ve kimlik kartı almış tüm bireyler, işkur üzerinden yayınlanan ilana başvura bilmektedir.

özel güvenlik

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.