özel güvenlik alımları

İşkur güvenlik görevlisi en çok aranan iş

İşkur güvenlik görevlisiDünyada günden güne popülerliği artmakta olan özel güvenlik sektörü,  son dönemlerde artış yaptığı ve en çok aranan iş niteliklerinden biri olduğu belirtiliyor. Güvenlik sektörü hızlı bir şekilde büyümeye devam ederken, özel güvenlik eğitim merkezleri aracılığı ile özel güvenlik kimlik kartı almak isteyenlerinde sayısı hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Özel güvenlik kimlik kartı alan cogu işsiz kişinin ise işkur güvenlik görevlisi iş aradığı belirtiliyor. Özel sektör üzerinde ve kamu kurumunda çalışmak isteyen işsiz olan ögg personelleriTürkiye iş kurumu (işkur) aracılığı ile işe girmeyi daha garanti olduğunu düşündüğü belirtiliyor.

İşkur güvenlik görevlisi tekstilden sonra en çok aranan iş

Son açıklanan işsizlik istatistikleri ‘ne göre 3 milyonu geçkin bir işsiz kesimin olduğu belirlenmesi geçtiğimiz günlerde haber sitelerine düşün bir bilgi olduğu bilinmekte. İşkur istatistiklerine göre en çok aranan iş olarak tekstil olduğu görülmektedir. Tekstil iş ilanlarından sonra ise en çok aranan iş sektörü özel güvenlik görevlisi ve ardından temizlik iş ilanları olduğu belirtiliyor. Yapılan araştırmalara göre Türkiye genelinde 1,5 milyon özel güvenlik kimlik kartı ‘na sahip olan vatandaşın olduğu 320 bine yakın bir kesimi kamu kurum ve kuruluşlarında çalışırken, bunların 700 bine yakın bir kesimi ise özel sektörlerde çalıştığı diğer büyük kesimin ise işsiz olduğu belirtiliyor.

Büyük şehirlerde yaşayan işsiz güvenlik görevlileri kırsal kesimlerde yaşayan kimlik sahiplerine göre daha şanslı olduğu doğu ve Anadolu yaşayan kişilerin özel güvenlik sektörü ‘nde iş bulmaları zor olduğu belirtiliyor.

Özel güvenlik haber olarak yaptığımız araştırmalarda işkur güvenlik görevlisi iş ’i arayan sayısı çok sayıda

Özel güvenlik Haber sitesi olarak yaptığımız anketlere göre özel güvenlik görevlileri, işkur üzerinden iş ilanlarına daha çok güvendiğini belirtiliyor. Bunun sebebi ise firmaların ilan detaylarını yazarken yüksek şekilde maaş ve özlük haklarında yalan beyanları olduğunu iş görüşmelerinde ise mesai ile alınacak ücreti belirttikleri beyan ettiklerini iddia ediliyor. Bu gibi sorun yaşayan işsiz özel güvenlik görevlileri genel olarak işkur üzerinden yayınlanan ilanlara daha güvendiklerini beyan ettiler.

İşkur güvenlik görevlisi
İşkur güvenlik görevlisi

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu