Özel Güvenlik

işkur güvenlik görevlisi

işkur güvenlik görevlisi – ülkemizde son dönemlerin en büyük sektörü haine gelen güvenlik sektörü, günden güne hızlı şekilde büyümeye devam ediyor. Güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyenlerin sayısı geçmiş dönemlere göre son yıllarda hızlı artış gösterdiği görülmektedir. Ülkemizde ekonomik krizlerin kol gezmesi ve son dönemlerde dünyayı adeta yakıp kavuran corona virüsünde Türkiye’de boy göstermesi sonucu firmalar ve şirketlerin işçi çıkarması ile işsiz kalan vatandaşlar alternatif olarak güvenlik sektöründe iş bulma yoluna girmeye başladı. İşkur güvenlik görevlisi olarak çalışmak ve kamu kurum ve kuruluşlarında iş sahibi olmak isteyen vatandaşlar, özel güvenlik kimlik kartı almak için, özel güvenlik şirketlerine başvurularını gerçekleştiriyor.

işkur güvenlik görevlisi

İşkur güvenlik görevlisi alımına yoğunluk verdi ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen işsiz vatandaşların çeşitli yollar aramaya devam ediyor. İşkur son dönemlerde kamu kurum ve kuruluşlarına çeşitli statülerde eleman alımı gerçekleştirmesi, güvenlik eğitim kurumları ‘na sertifika almak isteyenlerin sayısını artırdı. Son olarak sağlık bakanı Fahrettin koca ‘nin halkı corona virüs için bilinçlendirmek amacı ile basın toplantısında 14 bin sağlık kurumlarında çalışmak için ilan açıklaması ile adeta işkur resmi sitesi çöktüğü görülmekte. İŞKUR’un başvurusunda en çok güvenlik görevlisinin başvuru yaptığı iddia ediliyor.

Kamu güvenlik kadrodan sonra patlama

Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron işçisi olarak çalışan işçilerin kadro (sürekli işçi) statüsüne geçmesi ile kamuda sürekli işçi pozisyonunda çalışmak isteyenlerin sayısı her gecen gün artıyor. Özel sektörde iş garantisinin olmadığını düşünen yüzbinlerce kişi kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak için iş kurun resmi sitesini takip eder hale geldiği görülmekte.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün