Sürekli İşçi Alımı

işkur hastane alımları ne zaman (özel haber)

işkur hastane alımları ne zaman başlayacak? Türkiye iş kurumu üzerinden yayınlanacak ilanları sabırsızlıkla bekleyen milyonlarca işsiz vatandaşın olduğu bilinmektedir. Son dönemlerde korona virüs salgın nedeni ile özel sektör üzerinden çalışan birçok kişi çalıştığı işyerinin kapanması veya şirketin küçülmeye gitmesi sonucunda işsiz kalanların sayısı bir hayli fazla. İşkur hastane alımları ve değişik kurumların kamu personel alımını bekleyen kişilerin sayısı ise günden güne fazlalaşmakta.

 

Hastanelere işçi alımı

Bilindiği üzere korona virüs salgını, dünyada en büyük sorunun yaşandığı kurumların başında sağlık sektörü gözlenmektedir. Geçtiğimiz dönemlerde Sağlık bakanı Fahrettin koca ve cumhurbaşkanı sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesi ile sağlık personel alımı yayınlandı ve birçoğu çalışma hayatına başladı. Özel hastaneler işçi alımı gerçekleştirmeye devam ederken, Sağlık bakanlığına bağlı hastanelerin personel ihtiyacına dayalı hizmet alımı henüz başlamamış olsa da sağlık bakanı Fahrettin koca geçtiğimiz dönemlerde personel alımı gerçekleştirilebileceği sinyallerini vermişti.

 

Typ ve kadrolu işçi alımı yılbaşı sonrası gerçekleştirilecek mi?

işkur hastane alımları
işkur hastane alımları

Birçok kamu kurum ve kuruluşu bünyesine personel alımında tedirgin davranarak. Türkiye iş kurumu üzerinden süreli işçi pozisyonunda toplum yararına program kapsamında personel alımı gerçekleştirdiği görülmektedir. Şu anda dönem, dönem il sağlık müdürlükleri şoför alımını bu kapsamda tedarik etmekte olsa da, Sağlık bakanlığı bünyesine Temizlik görevlisi, özel güvenlik, yaşlı bakım personeli kadrolu olarak gerçekleştirilmekte. Yılsonu olması nedeni ile sağlık bakanlığı bünyesine işçi alımı yılbaşı sonrası Türkiye genelindeki hastanelere personel alımı yapılacağı beklenmektedir. işkur hastane alımları ‘nı yakından takip ederek personel alımı gerçekleştirdiği dönemlerde bilgi vermeye özel güvenlik haber (ogg haberler) olarak devam edeceğiz.

 

işkur hastane alımları hakkında daha fazla bilgi için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu