özel güvenlik alımları

İşkur özel güvenlik alımı, kamu ve özel sektör için

İşkur özel güvenlik alımı – Türkiye iş kurumu olarak bilinen (işkur) kamu ve özel sektör olmak üzere 120 kişi olmak şartıyla silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi alımı ilanı açıkladı. Başvuru şartlarının başında ise lise mezunu olmak gerekmektedir. İşkur Özel Güvenlik Alımı için diğer gerekli şartların detayları haberimizin içerisinde.

Ülkemizin son dönemlerde korona virüs nedeni ile iş potansiyelinin yüksek derecede düşüş gösteri bilinmektedir. Bu zor süreçlerin yavaş yavaş aşılması ile işkur üzerinden kamu ve özel sektör ilanların açılmaya başlaması işsiz vatandaşlar için adeta bayram öncesi müjdeli haber gibi olduğu görülmekte.

Hangi kamu kurum ve kuruluşları silahlı ve silahsız özel güvenlik görevlisi alıyor gibi soruların detayları; Aile ve çalışma sosyal güvenlik bakanlığına bağlı olarak faaliyet yürüten Türkiye iş kurumu çok sayıda özel güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyururken, bunların başında lise mezunu şartı olduğu görülmektedir. Özel güvenlik görevlisi olarak ilana çıkan başvurulara başvuru yapmak için silahlı özel güvenlik kimlik kartı veya silahsız özel güvenlik kimlik kartı ‘na sahip olunması gerekmektedir.

Kamu özel güvenlik alımı

Kamu özel güvenlik görevlisi alımı şu şekilde gerçekleştirilmektedir. Celal bayar üniversitesi, Düzce ve Batman üniversitesi olarak işkur ilanlarına düştüğü görülmektedir. Batman üniversitesine 5 adet silahlı özel güvenlik görevlisi ayrıyeten silahsız özel güvenlik alımı gerçekleştirilecek. Batman üniversitesine yapılacak olan özel güvenlik alımı 18 mayıs 2020 itibari ile başladığı ve son başvurunun ise 22 mayıs 2020 tarihinde sona ereceği belirtilmiştir. Güvenlik personeli alımı kura ile yapılacağı ve noter huzurunda çekileceği belirtildi. Korona virüs nedeni ile bizzat başvuruların alınmayacağını işkur internet aracılığı ile veya ALO 170 ‘ide arayarak başvuru yapılabilmektedir.

İşkur Personel alımı için gerekli belgeler

Başvuru dilekçesi Nüfus cüzdan fotokopisi ile Aslı, e-devlet üzerinden alınabilir durumda olan adli sicil belgesi( bir ay içerisinde alınmış olmalı), e-devlet üzerinden 1 ay içerisinde alınmış İkametgah belgesi, diploma ya da geçici mezuniyet belgesinin Aslı yanında da fotokopisi, erkek adaylar için 1 ay içerisinde alınmış askerlik durum belgesi, güvenlik görevlisi ilanına başvuru yapacakların özel güvenlik sertifikası özel güvenlik kimlik kartı ile birlikte 1 adet fotokopileri, B sınıfı ehliyet belgesi ile 1 adet fotokopi,  emeklilik ya da yaşlılık aylığı almadığına dair gösteren belge ( e-Devlet çıktısı olabilir) sertifika ve mesleki Yeterlik Belgesi Aslı ve fotokopisi gerekli olacak. Silahlı; 00005500784 silahsız: 00005500784
 
Celal Bayar Üniversitesi rektörlüğüne güvenlik görevlisi alımlarında istenilen özel şartlar;
5188 sayılı kanunda belirtilen şartlarda özel güvenlik sertifikası kimlik belgesi, ÖGG kimlik kartının ilan tarihinden itibaren 4 ay süreyle geçerli olması gerekmektedir.  Üniversite Hastanesinde Vardiyalı çalışma esaslarına uygun olmak gerekmektedir.  Fiziki şartlarda erkek adaylar 175 kadın adaylar 165 sandığından kısa boylu olmamak istenilmektedir. İlan numarası: 00005500089

Düzce Üniversitesi rektörlüğüne 6 kişilik güvenlik veririz alımındaki bazı detayları şu şekilde;
Adayların en az ilköğretim mezunu en fazla ortaöğretim mezunu olmaları gerekiyor geçerli özel güvenlik sertifikasına sahip olmaları yaş altında en fazla 35 yaşına doldurmamış olmaları gerekiyor sağlık şartları taşımaları Düzce ilinde ya da ilçelerinde en az bir yıl süreyle ikamet ediyor olmaları gerekmektedir. 

Aşağıda verdiğimiz linki tıklayarak, güvenlik görevlisi başvurularına ulaşabilirsiniz. Linki tıkladıktan sonra çalışmak istenen mesleğe güvenlik görevlisi yazmanız ve bulunduğunuz ili belirtmeniz gerekmektedir.

po

İşkur özel güvenlik alımı

İşkur alım için TIKLAYINIZ

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu