Toplum Yararına Program

İşkur typ alımı 70 kişi istihdam edilecek

 

İşkur typ alımı yapacağını duyurdu. Son dönemlerde covid-19 salgının ülke gündemine tamamen oturması ve salgının günden güne büyümesi işsizliği etkilediği bilinmektedir. Hükûmet hem istihdam hem de personel eksikliği işkur typ alımı yaparak ortalama çalıştığı bilinmektedir. Son dönemlerde toplum yararına program kapsamında sağlık bakanlığına bağlı il sağlık müdürlükleri aracılığı ile gerçekleştirilmekte olduğu görülmektedir.

08.12.2020 tarihi itibari ile Türkiye iş kurumu Trabzon ve Zonguldak illerinde Sb. Şoför kapsamında personel alımı yapmaktadır.

İşkur Trabzon typ

Türkiye iş kurumu üzerinden yayınlanan ilana göre Trabzon orta hisar sb şoför alımı gerçekleştiriyor. Toplamda 40 kişi istihdam edilecektir. Başvuru tarihleri 08.12.2020 – 09.12.2020 tarihi olarak belirlendi. Başvuru liste yönetimi ile gerçekleştirilecek. Toplam 180 gün (6 ay) günlük 7,5 saat üzerinden işkur typ alımı gerçekleştirilecek.

İşkur typ Zonguldak

İşkur typ Zonguldak ilinde il sağlık müdürlüğüne toplamda 30 kişi alım gerçekleştirilecek. Son dönemlerde kritik illerden biri olan Zonguldak merkezde görevlendirilmek üzere typ personeli alımı gerçekleştirilecek. Başvuru tarihleri 08.12.2020 – 09.12.2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Seçim liste yönetimi ile gerçekleştirilecek. Toplamda 6 ay (180) gün üzerinden istihdam sağlanacak ve günlük 7,5 saati geçmeyecek şekilde.

Sağlık bakanlığı bünyesinde şoför alımlarında en büyük kriter, en az b sınıfı ehliyet olması gerekmektedir.

başvuru için tıklayınız

bizi sosyal medya hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu