Toplum Yararına Program

İşkur typ kadro son dakika meclise geldi

 

İşkur typ kadro son dakika meclis gündemine taşındı. TYP kapsamında okullarda görev yapan özel güvenlik görevlileri ‘ne kadro görüşmesi teklifi TBMM’ye tekrar geldi.

Okullarda özel güvenlik kadro son dakika

İçişleri bakanlığı 2021 bütçe görüşmelerinde typ güvenlik görevlilerine kadro gündeme getirildi. Muğla milletvekili Süleyman girgin komisyonda yaptığı konuşmada typ güvenlik görevlilerine kadro verilmesi belirtti.

Girgin açıklamasında, “Ülkemizde yaklaşık 360 bin güvenlik işçisi var. Güvenlik işçileri iş kolu tespitinde sorunlar yaşıyor. Güvenlik iş kolları dışında genel hizmet işçisi, büro elemanı gibi başka iş kollarında tescilleniyorlar. Bu durum işçilerimizi sendikal güvenceden ve toplu sözleşme haklardan mahrum bırakıyor. Bu adaletsizliği giderecek adımlar atacak mısınız? Güvenlik işçilerinin maaşlarındaki farkları kaldırarak gelir adaletsizliğini giderecek misiniz?

Pandemi koşullarında görev yapan özel güvenlik işçilerine yönelik bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz? Toplum yararına çalışan güvenlik işçileri de daimi işçi olarak çalışmak istiyor. TYP ‘lileri daimi işçi statüsüne alacak mısınız? Özel güvenlik işçilerinin grev hakkının uluslararası sözleşmelerde çizilen çerçeveye uygun şekilde düzenlenmesini düşünüyor musunuz? Özel güvenlik işçilerine yönelik yeni bir işçi sağlığı ve iş güvenliği düzenlemesi yapmayı düşünüyor musunuz?” dedi.

İşkur typ kadro son dakika hakkında en hızlı bilgi için özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Adam insan secilmesin bu yilki calisan typ lilere hep verilsin sadce guvenliklre olmasin haksizlik olur temizlikcilrede verilsin

  2. Meb güvenlik olarak işimizde süreklilik istiyoruz bizlere sahip çıkin 30haziranda işsiz kaldık mağduruz meb güvenligin geçicisi olmaz meb güvenlik olarak sesimizi duyun artık typli güvenlikleri okullar kapalı olduğundan valilik oluru ile ilgili olarak heryerde çalıştık. Kadro hakkımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu