typ işkur

İşkur typ meb 10 bin personel alımı

İşkur typ meb 10 bin personel alımı yapacağı müjdesini milli eğitim bakanı Mahmut Özer tarafından bildirilmişti. İlanlar yayına girmeye başladı. Toplum yararına program kapsamında okulların alımı için bekleyen vatandaşlar için alım şartları ve Meb typ başvuru şartları hakkında bilgiler açıklandı.

Meb typ son dakika 10 bin kişilik alım

Meb typ son dakika olarak bakandan gelen müjde sonrası okullarda görev almak isteyen vatandaşlar sabırsızlık ile ilanların yayına alınmasını beklemekte. Milli eğitim bakanı Mahmut Özer TBMM ’inde yaptığı açıklamalarda 10 bin Typ personeli istihdamını belirtmişti. Bakan’ın açıklamaları sonrası typ alımları farklı kurumlarda başladı. İlanların yayın süreleri kısa süreler içerisinde olacağı bekleniyor. O yüzden anlık olarak okurlarımıza bilgiler sunmaya devam edeceğiz. Şu anda aktif olan toplum yararına program ilanı olarak ise İstanbul Adalet Sarayı 50, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 50 kişi olmak üzere toplamda 100 kişi typ kapsamında görevlendirilecek.

Mahmut Özer ’in açıklaması

Mahmut Özer bilindiği üzere kısa bir süre önce milli eğitim bakanı olarak atandı. Türkiye Büyük Millet Meclis ‘inde bütçe komisyonunda milli eğitim bünyesine 10 bin personel alımı yapacağını duyurdu. Meb bünyesinde 57 bin 108 okulda toplamda 71 bin kadrolu temizlik personeli olduğunu belirtti. Bu süreçte ise 42 bin temizlik personeli aldıklarını da dile getirdi.

Bu rakamın geçen seneye göre düşük olduğunu söyleyen Özer, “Ama temizlikle ilgili her türlü desteğimizi okullarımıza gönderdik.” dedi. Bakan Özer, MEB’in okullarda çalıştırılmak üzere İŞKUR üzerinden 10 bin TYP’li temizlik görevlisi alacaklarının müjdesini verdi. Başvurular İŞKUR il müdürlüklerinden değil işkur e-şube internet adresinden veya alo-170 iletişim hattından yapılacaktır.

TYP Katılım Şartları

Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanlardan hane gelirlerinin net asgari ücretin bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

Başvuru tarihinden önceki son 1 aylık sürede sigortalı olmamak. Emekli ve malul aylığı almamak. Alt yaş 18 ve üst yaş olarak 50 olduğu belirtilmiştir.

Başvurular için aşağıda verilen link adresini kopyalayıp yeni adreste açarak işlem yapabilirsiniz. kendi şehrinizde bulunan ilanlara ulaşabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Kaynak: kamupersonelialim com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu