Toplum Yararına Program

işkur typ personellerini görmezden gelme

işkur typ – Türkiye iş kurumu (işkur) aracılığı ile toplum yararına program kapsamında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve 8 aylık süre zarfında bulundukları projelerde görevlendirilen işçiler, görmezden gelinmeye devam ediyor. Genel olarak milli eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapan ve ortalama sayıları 70 bine yakın toplum yararına program çalışanları korona virüs nedeni ile gerek görülen kurumlarda çalıştırılmaya devam ediyor. 8 aylık çalışma sürelerinin dolmasına kısa bir süre kalan Typ işkur personelleri süreklilik işçilik için sosyal medyada birleşirken çeşitli videolar çekerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Korona virüsü nedeni ile gerek duyulduğu kurumlarda çalışmaya başlaması ile hastaneler, pazarlar ve vefa destek gruplarında çalışan personellere ek hizmet bakımında destek vermektedir.

Typ son dakika haberi bekliyor

Toplum yararına program kapsamında okul typ çalışanları okulların kapanması ile gerek duyulan kurumlarda çalışmaya başladığı bilinmekte, Typ güvenlik görevlileri pazarlarda ve vefa gruplarına destek verirken, Typ temizlik görevlilerinin yoğun bölümü ise bulundukları illerdeki hastanelerde görev yapmaya devam ediyor. Devam ederken ise süreklilik için STK ve hükümetin desteğini beklediklerini belirtiyorlar. Zor süreçte çalışma hayatını sürdüren Typ işçileri ile yaptığımız röportajda;

‘’ Bizler 8 aylık milli eğitim bakanlığının bünyesinde çalışma yapan personelleriz ve bizlerde kamu kurum ve kuruluşunda çalışan işçiler ile aynı görevi yapmaktayız. Aramızda sadece bir fark var bizler 8 ay sonra işten çıkartılırken, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçiler çalışmaya devam ediyorlar.

işkur typ
işkur typ

8 aylık çalışarak bizler ailemize nasıl bir gelecek hazırlayabiliriz ?, ülkenin bu kötü durumunda sevdiklerimizi nasıl koruyabiliriz ? lütfen sesimiz artık duyulsun ve süreklilik için bir adım atınsın, bizler yaklaşık 2 ay içerisinde işlerimizi kaybedeceğiz bu zor süreçte nasıl bir iş bulacağız ve nasıl ailemize bakacağız biz 8 aylık işçiler için bu süre zarfında bizler için bir çalışma yapılmasını istiyoruz. Şu anki sendikalara baktığımızda aidat aldıkları üyeler hariç kimse ile ilgilenmiyorlar bunlar işçi sendikalarımı yoksa aidat sendikası mı anlamadık. Typ her zaman çalışanlar tarafından mücadele yapılıyor ve hiçbir stk ve siyasi bizi ağzına bile almak istemiyor ‘’ DEDİ.

işkur typ
işkur typ

özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 4 yıldır okulumda typ li olarak hizmet verdim gece gündüz yaz kış çalıştım süren bitti diye kapı önüne kondum şimdi typ li olarak çalışamıyorum hiçbir yerde biz insan depilmiyiz çalışmak isteyene neden iş vermiyorlar anlam veremiyorum.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu