Toplum Yararına Program

işkur typ sesimizi duyul artık

işkur typ – Toplum yararına program kapsamında okullarda çalışan işkur typ personelleri, seslerinin duyulmamasında şikâyetçi. 8 aylık işçi olarak süreli işçilik ile ailelerine bakma zorluk çeken işçilerin bu zor süreçte kendilerine yardım edilmesini ve süreklilik için siyasilerin yanlarında olmasını istediklerini beyan ediyorlar. Okullarda çalışan typ işçileri okulların korona virüs nedeni ile kapalı olmasından dolayı gerek duyulan birim ve kurumlara görevlendirmeler yapıldığı bilinmektedir. Bu kapsamda, pazarlarda, hastanelerde, kyk (kredi yurtlar kurumu), banka ve postanelerde sıkça işkur typ personelleri görülmektedir. Ülkemizin bu zor süreçten geçerken kamu kurum ve kuruluşlarına desteğe giden 8 aylık işkur çalışanları personelleri kadro ‘yu hak etmiyor mu ?

İŞKUR TYP kadro ‘lu olacak mı ?

Typ çalışanları ‘nin en çok merak ettiği ve istediği olan sürekli işçilik statüsüne geçip geçemeyeceği olurken, işçi sendikaları bu typ kapsamında çalışanları işçiler için adeta ağzına bile almadıkları görülmektedir. Sendikaların toplu sözleşmesi imzalayamayacağı işçileri adeta yok sayması işçiler tarafından olumsuz karşılanırken, sendikaların kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilere bin bir çeşit yalan söyleyerek üye etmeye çalışmalarını ise, sendikaları rant kapısı olarak gördüklerini belirten bir çok typ işçisi olduğu görülmekte.  En son olarak iyi parti milletvekili olan  İsmail koncuk ‘un typ çalışanları için bir düzenleme yapılmasını istemiş ve meclise sunduğunu geçtiğimiz haberlerde duyurmuştuk.

Typ çalışanlarına kulak verin

özel güvenlik haber sitesi olarak yıllardır typ çalışanlarının yanında olmaya çalıştığımızı ve yayınlarımızda devamlı typ ile alakalı konulara öncelik vermeye çalıştığımız görülmektedir. Typ güvenlik ve typ temizlik işçileri şu anda adeta her gerek duyulan her kurum üzerinde çalıştırılmaya devam etmekte ve kısa bir süre sonra 8 aylık çalışma süreleri dolacağı bilinmektedir. Korona virüs nedeni ile çeşitli kurumlarda çalışan typ çalışanları, sürekli olarak şu anki çalıştıkları kurumlarda veya okul bünyesinden sürekli olarak çalışmalarını sürdürmeleri gerekmektedir. Bu düşüncede olan binlerce işçi ‘ninde olduğu görülmektedir. Ogghaber olarak 8 aylık işçi kapsamında çalışan işçilerin sürekli olmasının gerektiğini düşünerek, güncel typ haberleri ve işçilerin sesi olmaya devam edeceğiz.

işkur typ
işkur typ

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı