özel güvenlik iş ilanları

istanbul özel güvenlik iş ilanları

istanbul özel güvenlik iş ilanları güvenlik sektörü ‘nün günden güne büyümesi ve işsizliğin artması ile iş ilanı takip eden kişilerin sayısı günden güne fazlalaşıyor. Metropol şehir olarak adlandırılan yerlerde bile güvenlik işi bulmak neredeyse çok zor. istanbul özel güvenlik iş ilanları gibi metropol bir şehirde günden güne zorlaştığı belirtilirken, güvenlik işi arayanların isyan etmesine neden oldu. Kamuda çalışan taşeron işçilerinin kadroya geçmesi ile iş potansiyelinin büyük zorluklar getirdiğini savunan güvenlik görevlileri şunları belirtti: Kamuda taşeron olarak çalışıldığı dönemlerde en azından hastanelerde, postanelerde veya başka kurumlarda çalışabiliyorduk veya iş bulamayınca part time güvenlik iş ‘lerine gidebiliyorduk, kadroya geçildikten sonra her şey işkur üzerinden gerçekleştirilmeye başladı ve bizlere sıra bile gelmiyor, kamuda part time işi kalktı, iş bulamadığımız gibi günlük işlerden de olduk. İşkur üzerinden kamu kurumlarına işçi alındığı zamanda hep torpillilerin girdiğini savundu.

Kimlikli istanbul özel güvenlik iş ilanları da zor dönemler geçirdiği belirtilmekte, part time güvenlik işi yapan işçiler ise ücret alamadıklarını alsalar bile 15 20 gün beklemek zorunda kaldıklarından dolayı sıkıntı yaşadıkları iddia ediliyor. Genellikle İstanbul da sıkça karşımıza çıkan merdiven altı güvenlik firmaları tarafından cogu güvenlik görevlisini mağdur ettiği sıkça karşımıza çıkmakta.

özel güvenlik ilanları ‘nı ücret karşılıgı satıyorlar

özel güvenlik ilanları Çoğunlukla sosyal medyada karşımıza çıkan dolandırıcılar 150 – 200 tl karşılığı iş fırsatı sunduğu görülmektedir. İşe yerleştireceğiz diyerek ücret isteyen kişilerin sayısı sosyal medyada azınmıyacak kadar fazla. Kendi aralarında yönlendirme adı altında sosyal medyaya yüksek maaş ile güvenlik iş ilanı adı altında işsiz kişilerden para talep ederek dolandırdıkları görülüyor. TC Kanunlarına göre para karşılığı iş ilanı vermek suçtur, böyle bir dolandırıcılara denk gelenler veya para kaptıranlar polis karakolları veya savcılıklara suç durusunda bulunabilirler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün