Güvenlik İşÖzgüven sendikası

istgüven çalışanları gece mesai alması ptt pall ’da istifa getirdi.

İstgüven çalışanları gece mesai alması ptt pall ’da istifa getirdi.

İstanbul büyükşehir belediyesinde güvenlik görevlisi olarak çalışanları özgüven sen çatısı altında toplanması ile büyük bir hakka kavuşmuş oldu. Yapılan toplu sözleşme ile gece mesaisi almaya hak kazanan İstgüven personeli özelde ilk kazanım olarak gece mesaisi aldı. Türkiye ’nin en büyük sendikalarından biri haline gelen Hak iş konfederasyonu bünyesinde özel güvenlik görevlilerine hitap eden özgüven sen İstgüven elemanlarına gece mesai ücreti kazandırarak özel sektörde bir ilke imza atmış oldu. Yapılmaya çalışan algılara umursamadan toplu sözleşme imzalayan sendika şimdiye kadar alınmamış bir kazancı üyelerine kazandırdı.

Ptt pall üyeleri kızgın.

Türk iş konfederasyonuna bağlı faaliyet yürüten güvenlik iş sendikası, ptt pall ile yaptığı sözleşmeyi temsilcilerine ve üyelerine Türkiye de bir başarıya imza attık diyerek paylaşımlar yaptığı bilinmekte, sendikanın üyeleri için sabah akşam çalıştığını üyelerine belirtmek için paylaşımlar ve sponsorlar ile reklam verdikleri bilinmekte. İstgüven şirketi ile özgüven sendikasının arasında yaptığı toplu sözleşme sonucunda ptt pall üyeleri bağlı bulundukları sendikaya tepkili olduklarını, gece mesai ücretinin neden alınmadığını, sendikadan bir açıklama bekledikleri iddia ediliyor.

İstgüven istifa ediyor algısı

İstgüven de çalışanların gönlünü kazanamayan bazı sendikalar özgüven sendikasının yapmış olduğu toplu sözleşme yenilgisini algı yaratarak, personeli özgüven senden istifa ediyorlar yaygarası yapmaya çalıştığı görülmekte. Özgüven sendikası ve İstgüven özel güvenlik görevlileri bu algıya alet olmayarak toplu sözleşmede bir ilki başararak gece mesai ücreti almaya hak kazandı.

PTT PALL üyeleri sendikadan istifa etmeye başladı.

Güvenlik iş sendikası ile ptt pall arasında yapılan toplu sözleşme sonucunda güvenlik görevlilerine yapılan kazanımlar, personeller tarafından yetersiz bulunarak güvenlik iş sendikasındaki üyeliklerini iptal ettirmeye başladı, Antalya 30, Ankara 20, İstanbul ve diğer illerden de istifaların hızlı bir şekilde başladığı belirtiliyor. İstgüven ile özgüven sendikasının yaptığı toplu sözleşmeden sonra ptt pall ‘da başlayan istifalar hız kazanacağı ve tüm Türkiye de hızlanacağı belirtiliyor. Sendikanın ise ne gibi tedbirler alacagı merak ediliyor

özel güvenlik haber

 

istgüven
istgüven

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu