özel güvenlik bilgi sistemi

Kadrolu özel güvenlik nasıl olunur

Kadrolu öze güvenlik nasıl olunur – özel güvenlik, siteler, bankalar, hastaneler, postaneler kısacası ülkemizin neredeyse her yerinde çalışma olanağı olan bir sektördür. Silahlı özel güvenlik görevlisi ve silahsız özel güvenlik görevlisi olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Silahlı/silahsız özel güvenlik görevlilerinin maaşlarıda birbirinden farklılık göstermektedir. Kadrolu Özel Güvenlik Nasıl Olunur sorusunda önce sırayla sizlere,  özel güvenlik nasıl olunur ve diğer detayları özel güvenlik haber sitemiz olarak sizlere anlatacağız.

Özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen kişilerin, ilk başta özel güvenlik sertifikası alması gerekmektedir. Özel güvenlik eğitim merkezleri tarafından kurs neticesinden verilen ögg sertifikası, görülen eğitim ve şartların uygunluğuna göre silahlı/silahsız olarak 2’ye ayrılmaktadır. Kadrolu özel güvenlik nasıl olunur sorusuna kısaca kursiyerler için cevap vermeye çalıştık.

ozel guvenlik nasıl olabilirim ?

silahlı özel güvenlik sertifikası almak için, temel eğitim süresi 120 saat olarak belirlenmiştir ve bu eğitim içerisinde temel dersler bulunmaktadır, bunun yanı sıra silah dersi ve silah eğitimi bulunmaktadır.

Silahsız özel güvenlik sertifikası almak isteyenlerin temel eğitim ve dersleri silahlı alacaklara göre daha kısadır. Silahsız özel güvenlik kimlik kartı almak isteyenlerin temel eğitimi 100 saat üzerinden oluşmaktadır. Temel dersler harcinde atış eğitimi verilmemektedir. Özel güvenlik temel eğitimine katılım zorunludur ve özel güvenlik ders devamsızlık mazeretli/mazeretsiz 20 ders saattir. Özel güvenlik temel eğitimini tamamlayan kursiyerler, yılda 6 defa yapılan özel güvenlik sınavı ‘na girmeye hak kazanmış olurlar. Kursiyerlerin ögg olmaları için sınavdan en az 60 puan ve üstü almış olmaları gerekmektedir.

kadrolu öze güvenlik nasıl olunur ?

Özel güvenlik temel eğitimni tamamlayıp, ögg kimlik kartına sahip olan özel güvenlik görevlilerinin genel olarak yaptıkları yanlışlardan birisi ise eğitim aldıkları kursların iş imkanı sağlayacağını düşünmeleri veya kötü niyetli güvenlik şirketleri kursa yazılanlara sertifikanızı aldıktan sonra, işiniz hazır gibi söylemleri olduğu bilinmektedir.Kadrolu olarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen ögg personelleri Türkiye iş kurumu ‘na başvuru yapmaları veya işkur ‘un resmi sitesinden özel güvenlik iş ilanları takip etmesi gerekmektedir. Kamu güvenlik alımı işkur üzerinden gerçekleşmektedir.

Kadrolu öze güvenlik nasıl olunur
Kadrolu özel güvenlik nasıl olunur

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu