Özel Güvenlik

Kamu güvenlik görevlileri ’nin iş kolu değişerek haklarına kavuşuyor

Kamu güvenlik görevlileri ve diğer iş kollarında değişikliğe gidiyor. Maaş zamları ve diğer sosyal haklarına iyileştirmeler geliyor. Kamu kurumlarında taşeron olarak çalışırken kadroya geçen 1 milyona yakın çalışan için yeni dönem başlıyor. Temmuz ayında başlayan taşeron çalışmaları hem ücretler artacak hemde  sendikalar değişecek. Bu çalışmalar ile 1 milyona yakın işçi için yeni dönem başlamış olacak. Kamuda çalışanlar için toplu sözleşme ve ve sendika süreçleri kademeli olarak geçişler olduğu görülmekte.

Kamu güvenlik görevlileri ve taşeron işçileri için süreç başladı

Çalışma hayatında taşerona geçilmesi durumunda 450 bin işçi yeni bir döneme geçiş yaptı. 30 Haziran itibari ile 450 bin çalışan ara dönemi tamamladı. Ayrıca üye olunan sendikalardan ayrılarak belediler ve il özel idarelerinde toplu sözleşme hakkı bulunan sendika çalışanları geçiş yaptı.

Ayrıca Kasım ayı itibari ile kurum, kuruluş ve kamuda bu süreç başlayacak. Aynı zamanda taşeron sistemi ile çalışanların mali ve sosyal hakları da yeniden düzenlenecek. Bu tür düzenlemeler 2021 yılına kadar sürecek ve 2021 yılından itibaren taşeron işçileri çalıştıkları kurumda ücret artışı ve sosyal hak düzenlemesine sahip olacak. Koronavirüs nedeniyle Belediyelerde yerel yönetimlerde çalışanlar ile diğer kurumlarda çalışan taşeron işçilerin toplu iş sözleşmelerinde bazı imkanlarında iyileştirilmesi yapılması isteniliyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

ogg haberler facebok sayfasından bizi takip edebilirsin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu