Güvenlik Alımları

Kamu kadrolu işçi alımı

Kamu kadrolu işçi alımı – son dönemlerde Türkiye iş bulma kurumu (işkur) aracılığı ile kamu kurum ve kuruluşlarına alımlar son hızla devam etmeye devam ediyor. Ülkemizin son dönemlerde ekonomik sıkıntıların nedeni ile devlet kamu kurumlarının işçi alımları ‘nı sıklaştırdığı ve işsizliğin bir nebzede olsa seviyesini düşürmeye çalıştığı görülmektedir. Türkiye işçi bulma kurumu neredeyse her gün bir kurum için işçi alımı açıklıyor. Devlet personel başkanlığı onayı ile işkur üzerinden yayınlanan bir ilan ise aşağıda detaylarını paylaşacağımız ilana başvuru geçekleştirebilirsiniz.

Kamu kadrolu işçi alımı 25 kişi alım gerçekleştirecek

Ankara hacı bayram veli üniversitesi için işkur işçi alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Yayınlanan ilana göre lise mezunu değişik statülerde bünyesinde çalıştırılmak üzere işçi alımı gerçekleştireceğini duyurdu. İlan detaylarına göre normal, engelli ve eski hükümlü alımları yapacak. Başta özel güvenlik görevlisi ve temizlik personeli bu alımların içinde yer alacak.

Kamu işçi alımı detayları

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda “Üniversitemize bağlı birimlerde Sürekli İşçi olarak istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İş-Kur üzerinden kura usulü ile Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi alınacaktır” ifadelerine yer verildi. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 9 Mart 2020 ile 13 Mart 2020 tarihleri arasında yapacaklardır. İlanda belirtilenlere göre adaylar başvurularını İş Kurumu Hizmet Merkezlerine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresinden yapacaklardır.

Kamu kadrolu işçi alımı
Kamu kadrolu işçi alımı

Alım için aranan kriterler

Alım gerçekleştirecek üniversitede başvuru yapacak adaylar için bazı kriterler oluşturduğu görülmektedir. Bu kriterlerin başında ise

  • Kılavuzda belirtilen nitelikler ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin “Genel Şartlar” başlıklı (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşıyor olmak.
  • Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
Kamu kadrolu işçi alımı
Kamu kadrolu işçi alımı
  • Engelli kontenjanından ayrılan kadroya başvuracaklar için “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ile en az %40 engeli olduğunu belgelendirmek.
  • Eski Hükümlü / TMY kontenjanından ayrılan kadroya başvuracaklar için “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4. maddesinin (a) ve (ğ) bendi kapsamında durumlarını belgelendirmek.
  • Ankara İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak

ilan detayları için tıklayınız

typ çalışanları facebook adresinden bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.