özel güvenlik alımları

Kamu özel güvenlik dahil toplam 45 kadrolu eleman alımı

Kamu özel güvenlik

Kamu özel güvenlik

Kamu özel güvenlik görevlisi ve temizlik personel alınacağını ve bu alımlar Türkiye iş kurumu üzerinden gerçekleştirileceği duyuruldu. Cumhurbaşkanlığı devlet arşivleri başkanlığının alım yapacağı sürekli işçi statüsündeki çalışacak kişiler için 8 özel güvenlik görevlisi 37 temizlik personeli statüsünde alım gerçekleştirilecek. Başvuru tarihleri 22 ile 26 haziran arası İŞKUR’un resmi internet sitesinden gerçekleştirilecek.

Resmi gazetede yayınlanan ilana göre, devlet arşivleri başkanlığına Ankara ve İstanbul da hizmet verdikleri kurumlara görevlendirilmek üzere Kamu kurum ve kuruluşlarında işçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmelik hükümleri gereğince sürekli işçi alım gerçekleştireceğini duyurdu.

Ankara da görevlendirilmek üzere 5 özel güvenlik görevlisi (silahlı) 22 temizlik görevlisi alım gerçekleştirecek. İstanbul daki birimde çalıştırılmak üzere ise 3 güvenlik görevlisi ve 15 temizlik elemanı alım gerçekleştirilecektir. 22 ile 26 haziran tarihleri arasında Türkiye iş kurumu www.işkur.gov.tr  adresi üzerinden gerçekleştirilebilir. İŞKUR’un yayınlayacağı ilana göre bir kişi bir iş kolu ve bir ildeki başvuruya başvurabilecek.

Başvuru yapacak adaylar bulundukları ankara veya İstanbul da ikamet etmeleri gerekmektedir. Deneme süresi olarak 60 gün olarak belirlenmiştir. Bu süre zarfında başarız olan adaylar iş akdi fesh edilebilecek. Başvuru yapacak olan adaylar vardiyalı çalışma sistemini kabul etmiş sayılmaktadır. Görevini icra edecek sağlık sorunlarının bulunmaması gerekmektedir.

Adayların başvuru esnasından beyan ettiği konular sonradan asılsız ve yanlış çıkması sonucu, idare tarafından sonlandırılabilmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler sözlü sınava katılmamaları halinde sınav hakkını kaybetmiş pozisyonuna düşmektedir.

Kura çekimi 3 Temmuz’da yapılacak

İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi 3  Temmuz’da Devlet Arşivleri Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek. Kura çekimi  tarihinde değişiklik olması halinde Başkanlığın “www.devletarsivleri.gov.tr”  internet sitesinde kura tarihine ilişkin duyuru yapılacak. Kovid-19 salgını nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek kura  çekimi, adaylar tarafından izlenemeyecek. 

Kamu özel güvenlik
Kamu özel güvenlik

İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alan adaylar arasından kura  çekimi ile açık iş sayısının 4 katı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday  belirlenecek. Kura çekimi aracılığıyla belirlenen adaylar Başkanlığın internet  sitesinde ilan edilecek ve adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak. Kura çekimi sonucunda belirlenen asil adaylar sözlü sınava alınacak.  Sözlü sınav yeri ve tarihleri Başkanlığın internet sitesinde ilan edilecek ve  adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak.

Kamu özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu