Toplum Yararına Program

Kamu personel alımı işkur üzerinden alım gerçekleştiriyor.

Kamu personel alımı – Türkiye ‘nin en büyük iş ilan paylaşım ve iş bulma kurumu olan işkur üzerinden birçok işçi alımına devam etmektedir. Ülkemizin son dönemlerde yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı devlet kamu kurum ve kuruluşlarındaki işçi alımlarını hızlandırgı görülmekte. Son dönemlerde işsizlik düzeyinin hızlı bir şekilde büyümesi işkur başta bir çok kurumu tearuza geçirdi. Bu kapsamda devlet personel başkanlığı aracılığı ile işkur, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kamu personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı.

Kamu personeli güvenlik görevlisi alımı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI işkur üzerinden açıkladığı ilana göre lise mezunu silahsız özel güvenlik görevlisi alacağını duyurdu. 6 kişi ile sabitlenmiş güvenlik alımı 09.03.2020 tarihinden itibaren başvuruları işkur sitesinden ilanı kaldıracağını ve o tarihten itibaren başvuru gerçekleştirilemeyeceğini belirtti. Güvenlik iş ilanı için başvuru yapacak adaylarında belirli şartlar aranmaktadır, bunlar ise

Kamu personel alımı
Kamu personel alımı
  1. T.C vatandaşı olmak
  2. Güvenlik adaylarının başvuru tarihi itibari ile 18 ile 35 yaş kriterinde olmaları
  3. Askerlik görevini tamamlamış veya (muaf, tecilli) olmak
  4. Kamusal haklardan yoksun bırakılmamış olmak
  5. Güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almış olmak

  1. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile; Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

  1. Güvenlik adaylarının, görevini yapmasında herhangi bir sağlık sorunu olmaması gereklidir

İlan detaylarını görmek için TIKLAYINIZ

Kamu personel alımı
Kamu personel alımı

Kamu personel alımı temizlik personeli alımı

Aynı kurum yeni bir ilan paylaşarak 18 kişi ise temizlik görevlisi alacağını belirtti. Temizlik görevlisi olarak görev yapmak isteyen adaylar ise altta verdiğimiz linki tıklayarak başvuru şartları uyan vatandaşların başvuru gerçekleştirebilirler.

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu