özel güvenlik alımları

Kamu personel alımı yapacak detaylar ?

Kamu personel alımı – son dönemlerde kamu kurum ve kuruluşlarının işkur üzerinden yayınlanan ilanları gözle görülür şekilde arttığı görülmekte. Son dönemlerde ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sorunların neticesinde hükûmet konuya el atarak cogu kamu kurum ve kuruşlarına personel alımı gerçekleştirerek, işsizliği bir nebzede olsa alt seviyeye çekmeye çalışıyor. Bu kapsamda alım gerçekleştiren bir kurum ise Necmettin Erbakan üniversitesi farklı statülerde bünyesine eleman alımı gerçekleştirecek. İşkur üzerinden belirtilen ilana göre alımı gerçekleştirilecek işçilerin pozisyonların detayları aşağıdadır.

Kamu personel alımı
Kamu personel alımı

Kamu personel alımı statü ve pozisyonları

İşkur üzerinden alım yapacağını duyuran Necmettin Erbakan üniversitesi 25 personel alımı gerçekleştirilecek. En az lise mezunu olarak alım yapacak üniversite engelli olarak 1 temizlik personeli, 1 eski hükümlü temizlik görevlisi, normal pozisyonda alacağı personel ise, 1 tesisat personeli,1 ısı ve soğutma personeli, 17 temizlik görevlisi ve ön lisans mezunu olanakta 4 özel güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirecek.

Başvuru detayları nelerdir ?

Personel alımı gerçekleştirecek olan üniversite

 Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 Kamu haklarından mahrum olmamak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

 Engelli veya Eski Hükümlü adaylar için durumunu gösterir rapora sahip olmak,

Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

 Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak gibi nitelikler aranacaktır.

Kamu personel alımı
Kamu personel alımı

Personel alımı başladı

Üniversite ilanı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanmış olup başvuru süreci Türkiye İş Kurumu üzerinden 16 Mart 2020 tarihi itibari ile yayımlanacak olup başvuru süreci başlayacaktır. Başvuru için adaylara sadece 5 günlük süre verilecek olup başvurular İŞKUR üzerinden en geç 20 Mart 2020 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir.

ilana ulaşmak için Linke TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu