Sürekli İşçi Alımı

Kamu şöför alımı 66 şehirde gerçekleştirilecek

Kamu şöför alımı

Kamu şöför alımı yapacağını ve bunun 66 şehir üzerinden gerçekleştirecek. Gelir idaresi başkanlığı 66 şehirde toplamda 280 alım gerçekleştirecek. Kamu şöför alımı istihdamın artırılması ve kurumların eksik personel ihtiyacını gidermek kapsamında yayınlandığı belirtiliyor. Son dönemlerde kamu kurum ve kuruluşlarına değişik illerde ve değişik pozisyonlarda bir çok personel alındığı görülmektedir. Bunların başında ise belediyeler gelirken. Bir çok kurumda bünyesinde kadrolu personel alımı gerçekleştirmekte. Bu kapsamda ise gib şöför alımı yapıyor. Detaylar haber sitemizde

Devlet şöför alımı detayları

şoför alımı yapılabilmesi için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan iş ilanlarında Gelir İdaresi Başkanlığı kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere 280 şoför alımı yapılacaktır.

BAŞVURU BİLGİLERİ

GİB Şoför Alımı ilanı başvuru tarihi 15.02.2021 tarihinde başlayacak ve 24.02.2021 tarihinde son bulacaktır.

KPSS 70 Puan şartı bulunakta

35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 1 Ocak 1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin https://sinav.gib.gov.tr/sinav_server/index.html link üzerinden başvuru yapması gerekiyor.

Kamu şöför alımı
Kamu şöför alımı
Kamu şöför alımı
Kamu şöför alımı
Kamu şöför alımı
Kamu şöför alımı

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – GİB Şoför ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 – GİB Şoför ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 – GİB Şoför ilanına başvuracak tüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 – GİB Şoför ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 – GİB Şoför ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 – GİB Şoför ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 – GİB Şoför ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 – GİB Şoför ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 – GİB Şoför ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 – GİB Şoför ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

  1. GİB Şoför ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.
  2. GİB Şoför ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.
  3. GİB Şoför ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.
  4. GİB Şoför ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.
  5. GİB Şoför ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.
  6. GİB Şoför ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kamu şöför alımı hakkında daha fazla bilgi için sosyal medya üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu