Toplum Yararına Program

Kamuda çalışan özel güvenlik son dakika Haberleri

Kamuda çalışan özel güvenlik son dakika Haberleri – Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerinin 696 sayılı KHK (kanun hükmünde kararname) ile kadro geçmesi üzerine bilindiği üzere kamuda taşeron işçisi kalmadığı bilinmektedir.

Kamuda çalışan özel güvenlik son dakika Haberleri
Kamuda çalışan özel güvenlik son dakika Haberleri

Milli eğitim bakanlığına bağlı okullarda çalışan özel güvenlik görevleri ise, kamuda çalışan özel güvenlik son dakika haberleri paylaşan medya kuruluşlarını mesaj yağmuruna tuttuğu bilinmekte. Kamuda taşeron işçisi kalmamasına rağmen bizler kamuda çalışmaktayız bizler neden kadroya alınmıyoruz gibi soruları dile getiren toplum yararına program çalışanları, sosyal medya üzerinden kenetlenerek işsiz kalmamak için caba sarf ettikleri görülmekte. Yaklaşık 1 aydan fazla ir süresi kalan Typ çalışanları süreklilik istediklerini bütün platformlarda dile getiriyorlar.

İçişleri Bakanlığı özel güvenlik Haberleri takip ediyorlar

Toplum yararına program (Typ) kapsamında okullarda çalışan Typ güvenlik ve Typ temizlik işçileri içişleri bakanı Süleyman soylu ‘ya bakanlık üzerinden mail atarak bu zor süreçte işsiz kalmak istemediklerini, yardım beklediklerini belirten bir ortak dilekçe hazırlayarak bakanlığa mail attıklarını iddia ettiler. Korona virüs nedeni ile okulların kapanması ile bulundukları illerdeki gerek duyulan alanlara görevlendirilen Typ personelleri, ‘’ bu zor süreçte okullarda görevli olmamıza rağmen görevlendirildiğimiz alanlarda görevlerimizi yaptık, bizlerinde sürekli işçi olma hakkımız kamu kurumlarında taşeron işçisi kalmamasına rağmen okullarda çalışan bizler 8 aylık olarak değil sabit olarak görev yapmak istiyoruz ’’ diyorlar.

Kamuda çalışan özel güvenlik Görevlilerine kadro varmı

Typ personellerinin En çok merak edilen konu ise kamu kurum olarak milli eğitim bakanlığı üzerinde çalışan typ işçilerinin kadroya geçip geçmeyeceği, geçtiğimiz günlerde iyi parti millet vekili İsmail koncuk typ çalışanlarına bir düzenleme yapılması gerektiğini belirten bir yazıyı TBMM sunduğu bilinmekte.

Kamuda çalışan özel güvenlik son dakika Haberleri
Kamuda çalışan özel güvenlik son dakika Haberleri

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu