iskur iş ilanı

Kamupersoneli 60 yaş artı ile 4175 kişi

Kamupersoneli için ilanlar peş peşe yayınlanmaya devam ediyor. Yılın ilk ayında birçok kamu kurum ve kuruluşu farklı pozisyonlarda personel alımı yapmaya devam ediyor. Aile ve sosyal hizmetler bakanlıgı toplamda 4175 kişi olmak üzere personel istihdam edeceğini duyurdu.

Yayınlanan Kamupersoneli alimi için Aile bakanlıgı tarafından yayınlanan ilana göre 60 yaş şartınında bulunduğu ilanların toplam sayısına göre 4175 kişi alım gerçekleştirilecek. ASDEP personel alımı için yayınlanan kadrolar şu şekilde belirlendi.

asdep alımları için 4175 kişi alım detayları

asdep alımları için resmi gazete ’de yayınlanan ilanlara göre istihdamın artırılması ve kurumların eksik personel ihtiyacını gidermek adına farklı ünvanlarda personel alımı şu şekilde belirlendi. İlana göre 1500 destek personeli, sosyal çalışmacı, psikolog, fizyoterapist, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, öğretmen, avukat, diğer sağlık personeli, hemşire ve büro personelinden 2375 adet personel, ve 300 adet yurt yönetim personel alımı yapıyor.

Kamu personeli alımi için başvuru şartları

Kamu personeli alımi için başvuru yapacak olan adaylarda aranan şartlar şu şekilde belirlendi.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurum ve kuruluşlarından emeklilik yaşlılık aylığı almıyor olmak.

65 yaşını doldurmamış olmak.

Affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı yüz kızartıcı suçla işlememiş olmak. Mahkum olmamak veya ağır hapis almamış olmaları gerekmektedir.

Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması askerlikten muaf olması veya ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Adaylar fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarından sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilmez.

Tarihi Geciktirilmiş, Eksik Yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Yanlış belge ve beyanda bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

ASDEP Alımı Başvuru Şekli ve Zamanı;

Personel alımı istihdamı için başvurular 10 Ocak 2022 tarihinde başlamış olup 20 Ocak 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: