Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Kimler özel güvenlik görevlisi olamaz

Kimler özel güvenlik görevlisi olamaz

Özel güvenlik sektöründe çalışmak isteyen adaylar, ve daha önceden davası bulunan veya davası devam edenlerin en cok bilgiye ihtiyacı oldu konu ise Kimler özel güvenlik görevlisi olamaz sorunun cevabını bulamayanlar için özel güvenlik haber sitesi olarak sizlere bilgi vereceğiz. daha önce adli bir suça karışmış veya devam eden, özel güvenlik adaylarının sorularına sitemiz üzerinden bilgilendirmeye çalışmaktayız.

Kimler Güvenlik Görevlisi Olamaz.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis, veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal veya istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma, uyuşturucu madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

Güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerde aranan Şartlar yukarıda belirttiğimiz, suçlardan cezalardan dava açılmamış olması gerekmektedir. Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlardan dolayı bilinmektedir ki, devlet memuru olmak isteyen kişiler içinde sıkıntılı bir durumdur. Hain darbe girişiminden sonra güvenlik soruşturmalarına daha önem verilmiş durumda.

Ogg Haber sitemizi takip eden adaylar için kısa bir ön bilgi olarak yazılmıştır.

 

Kimler özel güvenlik görevlisi olamaz
Kimler özel güvenlik görevlisi olamaz

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu