Özgüven sendikası

Kyk güvenlik görevlileri neden ek ödeme almıyor ?

Kyk güvenlik Kredi yurtlar kurumu çalışanları ülkemizin başına bela olan ve can kayıplarına da neden olan corona virüs kapsamında canla başla mücadele eden bir diğer kurumdan biri olduğu bilinmektedir. Yurt dışından ve hacdan gelen kişiler başta olmak üzere cogu vatandaşı bu zor süreçte misafir eden kurum çalışanları ‘da ek ödeme alamamadıgı bilinmekte. Sağlık bakanlığı işçileride bu durumdan mustarip durumda. Kyk güvenlik ve temizlik işçileri 7/24 kesintisiz şekilde mücadele vermesine rağmen sesleri duyulmayan ve alkışı hak edenlerden olmasına rağmen göz ardı edilmekte olduğu görülüyor.

Özgüven sendikası ek ödeme talep etti

Türkiye ‘nin en büyük özel güvenlik sendikası olarak bilenen ve cogu kurumda yetkili olan hak iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten özgüven sendikası, Sağlık bakanlığı bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri ve Kyk güvenlik görevlileri ’nin bu zor süreçte çanla başla mücadele ettiğini ve ek ödemeyi hak etti diyerek, bakanlıklara yazı yazarak güvenlik personeli adına ek ödemeden yararlanması gerektiği belirtti. Türkiye ‘nin en büyük sendikası olarak sektörde söz sahibi olan özgüven sen sağlık ve kyk kurumlarında çalışan işçilere,  ek ödeme alıp alamayacağı belli olmazken, çalışanlar tarafından Sendikanın bu konu hakkında sesleri oldukları için teşekkür ettikleri belirtiliyor.

Ptt pall güvenlik

Memur sen ptt çalışanları için ek ödeme aldı

Memur sen bu zor süreçte  üyelerinin ve ptt çalışanlarının canla başla mücadele ettiğini belirterek, tüm çalışanlar için ek ödeme istediğini kurum yetkililerini bildirmesi ile tüm çalışanlarına yaklaşık 2 bin yeni türk lirasına yakın bir maddi destek sağladı. Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası ’nın yetkili olduğu kurumda memur sen ’in kazanımı tüm ptt güvenlik görevlileri tarafından sevinç ile karışlandığı bilinmekte.

Ptt güvenlikler alırken biz neden alamıyoruz

Sağlık bakanlığı ve Kredi yurtlar kurumu çalışanları,  bizler kadar mücadele veren ptt çalışanları bu mücadele sonucunda ek ödemeyi hak ederken, bizim kurumlarımız neden bizleri görmezden geliyor. Bizlerde ptt çalışanı arkadaşlar kadar mücadeleye destek verdik. Bir kurumun bu ödemeden yararlanırken, diğer kurumların yararlanamaması işçiler arasında ayrımcılığa neden olmaktadır ve en kısa sürede bu durumun düzenlenmesini istiyoruz DEDİLER.

Kyk güvenlik
Kyk güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: