Özel Güvenlik

Kyk güvenlik görevlilerini unutmadık mı ?

Kyk güvenlik – korona virüs ‘in etkisi yayılmaya devam ederken, dünya çapında çeşitli önlemler alınmaya devam ettiği gözlemlenmektedir. Virüs nedeni ile 1 milyona yakın kişinin hayatını kaybetmesi, ülkelerin vatandaşları tarafından ise panik ve korkuya neden olduğu bu nedenle çeşitli ülkelerde sokağa çıkma yasağı getirildiği bilinmekte. Dün aksam saatlerinde ise içişleri bakanlığı tarafından 48 saat olarak belirlenen bir sokağa çıkma yasağı getirildi ve bu yasak genel olarak sokaklara çıkma yasağını kapsarken, bu yasaktan muaf olan sektörlerinde olduğu bilinmekte. Virüs ülkemizde günden güne hız kazanırken, bu virüs ile mücadelede emek veren bir kurum ise kredi yurtlar kurumu (kyk) personellerinin mücadelesi de unutulmamalıdır.

KYK Güvenlik görevlileri canla mücadele ediliyor.

Genel olarak yurtdışından gelenler ve umrecilerin kontrol amaçlı 14 gün karantinada kalanların barındırıldığı yerler olarak bilinen kyk (kredi yurtlar kurumu) çalışanları, Sağlıkçılar, hastane personelleri kadar bu mücadelenin içinde olduğu bilinmektedir. Geçtiğimiz günlerde umreden gelen bir kişiyi kaçmaya kalkıştığı anda güvenlik görevlileri ve polisler tarafından engellendiği bu yakalanma sonra,  özel güvenlik ve polis ‘in yüzüne tükürdüğü ve ‘’bende varsa size de bulaşsın’’ sözleri sarf ettiği iddia edilmişti. Ailerini, eşlerini, çocuklarını görmeden bu zorlu süreçte mücadele eden kyk özel güvenlik görevlileri alkış ve tebriki fazlasıyla hak ettiği gözlemlenirken, hastane çalışanları için mücadele edilen ve sosyal medyada ek göstergenin sağlık işçilerine de verilmesini ön görenlerin, kyk personellerini unutmaları üzücü bir durum haline geldiği belirtiliyor.

Kyk güvenlik
Kyk güvenlik

Özel güvenlik haber – olarak sağlık çalışanları kadar mücadelede emeği olan kyk güvenlik ve personellerini bu katkılarından dolayı tebrik ederiz, #iyikivarsınız

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu