Özgüven Sendikası

Kyk ‘larda Toley-iş balonu mu patladı?

Kyk ‘larda sendikaların çalışması hız kazanmaya devam ederken. Sendikalarda üye sayısı polemiği devam ettiği görülüyor. Türk iş konfederasyonuna bağlı toley-iş sendikası en verimli ve yüksek sayı bizde diye il ve bölge başkanları üye kazanmaya devam ettiği bilinmekte. GSB haberlerinde ise toley-iş sendikasından memnun olmayan bir çok üye ve çalışan olduğu yorumlarda gözlerden kaçmamakta.

Toley iş sendikası kyk ’larda en kazançlı ve üye sayısının fazla olduğunu belirtmeye devam ederken. Hak iş konfederasyonu bu telaşınız nedir diyerek tepki gösterdi. Türk iş konfederasyonu ve güvenlik sendikalarına yaranmak için algı haberler yapıldığını iddialar eden ve bunu facebook sayfalarından paylaşan özgüven sen sendikası ‘’bu yalan nereye kadar’’ diyerek toley-iş sendikasının azınlıkta olduğunu belirtti.

Özgüven sen sendikasının 5160 üyesi olduğunu iddia ediyor

Türk iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten Toley iş sendikası ‘nın bölge ve il başkanları gsb çalışanlarını dolaşarak üye yapmaya devam ederken. Hak iş konfederasyonu üye sayılarını açıklayarak algı oluşturmak adına bazı yandaş siteler ve kişiler tarafından yalan beyanlar ile çalışanların adeta kandırıldığını iddia etti. Hak iş konfederasyonun açıkladığı sayılara bakılacak olursa Toley iş sendikası, büyümek yerine günden güne küçülmeye gittiği gözlenmekte. Hak iş konfederasyon bünyesi altında çalışan temsilcilerin paylaştığı yazı ise:

” BU TELAŞ NİYE


Konunun özeti

Son günlerde kredi yurtlar kurumu bünyesinde çalışan işçilerin hangi iş kolunda oldukları ve hangi sendika ile yola devam edecekleri konusunda sosyal medyada yer alan haber ve yorumlar üzerine bizim de yaptığımız araştırmada elde ettiğimiz bazı verileri işçi kardeşlerimiz ile paylaşmak istedik. Son olarak ogghaber net de çıkan haber konusu olarak Gençlik ve Spor bakanlığında Türk iş ‘ e bağlı Toley İş sendikasının yetkiyi garantilediği iddia edilerek 696 KHK ile kadroya geçen ve daha önceki eski işçiler ile sayının 5300 olduğu iddia edilmiş bu işçilerin 4325 ‘ inin Toley İş ‘ e üye olduğu geri kalanının ise Hak İş konfederasyonuna bağlı Oley İş sendikasına üye oldukları belirtilmiştir.

Bu tür haberlerin yaptırılma maksatı İşkur üzerinden yeni işe başlayan işçilerin Toley İş yerine Oley İş ‘i tercih etmeleri ve gün geçtikçe Oley İş ‘in yetki almaya yaklaşmış olması Toley İş ‘i paniğe sürüklüyor.

 Halbuki Gençlik ve Spor Bakanlığında çalışan işçi sayısı 5300′ ün kat ve kat üstündedir. Sadece Hak İş konfederasyonuna bağlı Hizmet İş sendikasının ise 12500;Öz Güvensen sendikasının ise 5160 üyesi bulunmaktadır. Hak İş‘ e bağlı sendikaların Gençlik ve Spor bakanlığında toplam üye sayısı 10.000’lerle ifade edilmektedir. Oley İş sendikasının kısa bir sürede üye sayısını arttırması üzerine panik ile yapılan bu haberler gerçeği yansıtmadığı gibi 696 KHK ile kadro alan işçi arkadaşlarımızın Gençlik ve Spor bakanlığında sayıları 10.000’leri bulmaktadır .Sonuç olarak eğer ki iş kolları yasalar çerçevesinde işler ise 4125 sayısı ile yetki almak hayalden öteye gitmeyecektir.

Kaldı ki mevcut KHK hükümlerinde kadroya geçen işçinin herhangi bir sendikaya geçmesi mümkün değildir. Hatalı işkolu kaydı ile arkadaşlarımızdan toplanmak istenen dilekçeler adı üstünde HATALIDIR. Yıllarca taşeron şirketler tarafından sömürülen 696 KHK ile kadro alan arkadaşlarımız; adı sendika faaliyeti taşeron şirket mantığı ile ilerleyen zatlar tarafından sömürülme çabası içindedir. Sözün özü işçi kardeşim gözünü açarak iradesine sahip çıkacaktır.

Kyk güvenlik ile ilgili haberleri özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün