Özel Güvenlik

Loomis güvenlik çalışanlarını, kimin umrunda ?

Loomis güvenlikçalışanları son dönemlerde sıkça sorun yaşamaktadır. İşten çıkarılar ve işten çıkarılmaya devam eden işçiler maddi sıkıntı yaşadığı bilinmektedir. İlk işten çıkarılmalar güvenlik iş sendikasına üye olduklarından dolayı çıkarıldıkları ama resmiyette başka sebepler gösterilerek iş sözleşmeleri fesih edildiği iddia edilmekte. Sendikaya üye olduklarından dolayı kimsenin işten çıkarılamayacağını ve büyük cezalara maruz kalacağını bilen loomis yöneticileri, çeşitli sebepler göstererek genel olarak sendika üyelerini işten çıkarmaya devam ediyor.

Loomis güvenlik çalışanları güvenlik iş sendikasına tepkili

Güvenlik iş sendikasının tüzüğünden işten çıkarılanlara maddi destek sağlayacağı belirtilmiş olmasına rağmen, 7 – 8 aydır sendika yüzünden işsiz kalan güvenlik görevlilerine, ilk başta sendikada para yok diyerek maddi destek sağlamadıkları yapılan haberler ve baskıların ardından ise,  500 TL gibi küçük bir miktar bir defaya mahsus bir para verdikleri iddia ediliyor. Tüm işsiz kalan personellere değil belli bir sayıda işsiz kalan kişilere bu ücret desteği verildiği de iddialar arasında. Güvenlik iş sendikası ‘na üye oldukları için işsiz kalan bu işçiler, işlerine tekrar dönmek istiyorlar.

Sendika sosyal medyada resim paylaşarak hak arıyor

Sendikanın eski yöneticileri ile yaptığımız görüşmede ise; Sendika ’nın tüzüğünde sendika üyeleri işsiz kalmaları durumunda 6 ay ’a kadar  maddi destek sağlanması kararı olmasına rağmen güvenlik iş sendikası paramız yok diyerek Loomis güvenlige destek çıkmadığı ve cogu işinden olan kişilerin şu ramazan günü zorluk çektiği görülmektedir. Facebook ve sosyal paylaşım sitelerinde işten çıkarılan işçilerin resmini paylaşarak hak aradıkları görülmektedir. Bu bir işçi sendikası acısından inanın çok kötü bir durum. Amerika ‘ya eğitim adı altında giden sendikaya yönetimi ne kadar harcırah aldı (sendika kasasından) ?, bu Amerika uçak paralarını nereden karşılandı ?, Ömer çağırıcının en ıyı sendikacı ödülünü almak için ne kadar para verildi ? bu ücretler nereden karşılandı.

Her şeye para bulan sendika nedense işten çıkarılan bir avuç özel güvenlik görevlisine 6 ay’ maaş desteği veremiyor mu? Sosyal medyada grup kurmak ile sendikacılık yapılmıyor maalesef. Her ay sendikaya giren para ortalama 300 milyara yakın bir para kitlerde çalışan toplu sözleşmeli işçilerin aidatı bu paralar nereye gidiyor da bir avuç Loomis güvenlik görevlisine destek çıkamıyoruz. DEDİ

Lomis güvenlik
Lomis güvenlik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün