Toplum Yararına Program

Meb işçi alımı bu yıl karmaşık bir hal aldı

Meb işçi alımı geçtiğimiz dönemlere göre bu yıl çok karmaşık bir şekil alacağa benziyor. Ülkemizde Covid-19 salgını nedeni okulların erken kapanması ve yeni eğitim öğretim yılının başlamadan önce ise bir çok sıkı tedbir alınacağı, Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde açıkladı. 31 ağustosta eğitim öğretim yılının açılması beklenirken, Okullarda 8 aylık süre ile çalışma yapan Typ çalışanlarının durumu hakkında bir açıklama gelmedi. Okulların bu yıl hibrit veya normal bir düzende gideceği ise henüz muamma.

Okullar açılmadan temizlik ve dezenfekte işlerinin bitmiş olması beklenirken, okulların açılmasına kısa bir süre kalmasına rağmen typ güvenlik ve temizlik alımı hakkında bir açıklama gelmemekte.

işkur milli eğitim bakanlığı personel alımı

okulların açılmasına yaklaşık 20 – 25 gün kalmasına rağmen toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyen binlerce çalışan işkur ’u gerek bizzat gerekse telefon ile arayarak bilgi almaya çalıştığı belirtiliyor. Bazı işkur memurları bu yıl typ programı askıya alınabileceğini belirtirken. Bazılarına göre ise okullar açıldıktan sonra geçmiş yıllardaki tarihlerde alım gerçekleştirilebileceği henüz bir resmi yazının gelmediğini belirttikleri iddia ediliyor. Bazı kişilere göre ise ülkemizin ekonomik sıkıntılarından dolayı bu yıl askıya alınabileceği de söz konusu olduğu konuşulmakta. Bu görüşlerin cogu iddia olarak konuşulmaya devam etmekte.

Okulların sabit olarak çalışan işçilerin yetersizliğinden dolayı temizlik ve dezenfekte işlemlerinin bu yıl nasıl yetişeceği ise merak konusu oldu.

Okullarda güvenlik ve temizlik personeli olmazsa olmaz

Geçmiş dönemlere nazaran bu yıl covid-19 salgınından dolayı çocukların koruması tamamen okul personellerine düştüğü bilinmekte. Okullarda güvenlik ve temizlik personeli, adeta öğretmen kadar değerli olduğu bilinmekte. Özel güvenlik haber (ogg haberler) sitesi olarak Milli eğitim bakanlığına online görüş bildirisi sunarak bu yıl okullara alım olup olmayacağı hakkında bilgi talebinde bulunduk ve dönüş sağlanması sonucu sizlerle paylaşacağız.

Meb işçi alımı
Meb işçi alımı

Meb işçi alımı hakkında daha fazla bilgi almak için özel güvenlik facebook sayfamızı takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu