Toplum Yararına Program

MEB özel güvenlik, temizlik ve sağlık görevlisi alınacak

MEB özel güvenlik

MEB özel güvenlik

Milli eğitim bakanlığı şura toplantısı gerçekleştirerek, okul öncesinde çeşitli tedbir almak adına görüşler oluşturmakta. Okulların açılması ile öğrencilerini koruma adına yapılan toplantıda Tüm okulları kapsayacak şekilde okul özel güvenlik görevlisi, temizlik personeli ve gerek görüldükçe sağlık personeli bulundurulması hakkında rapor hazırladı.

Milli eğitim bakanlığı tarafından oluşturulan 19.cu şura toplantısı ve toplantıda oluşturulan rapor dikkat oluşturdu. Yaklaşık 30 bin okul olduğu belirtilen Türkiye de özel güvenlik personeli, temizlik personeli ve sağlık personeli olması öngörülere sunuldu. Bu bağlamda okullar, açılması yakın çok sayıda personel alacak

Okullar temizlik güvenlik ve sağlık personeli alımı yapacak

Milli eğitim 19.cu şura toplantısında oluşturulan komisyon kararları uygulamaya geçirilmeye hazırlanılıyor. Şu anda 3 bakanlıklımın ortak protokolü ile Typ kapsamında çalışan işçilerin olduğu ve her yıl sürekli işçi devamlılığı olduğu bilinmekte. Şura toplantısı sonrasında ise akıllara bu yıl eleman alımlarının biraz daha fazla gerçekleştirileceği iddia ediliyor.

Ülkemizde yaklaşık 30 bin civarında bulunan okullarda çalışan personel sayısının bu yıl yaklaşık 90 bin kişiyi istihdam edeceği belirtiliyor. Ortalama olarak her okul bir güvenlik personeli ve 2 temizlik işçisi istihdam etmesi sonucunda yaklaşık 90 bin personel istihdam etmiş durumuna gelmektedir. Sağlık personeli hakkında alım yapılıp yapılmayacağı veya okullarda ne tür sağlık sağlık personellerinin görevlendirileceği hakkında netlik kazanmış bir durum olmadığı da görülmektedir.

MEB özel güvenlik
MEB özel güvenlik

Bu yıl okullarda görev yapacak personellerinin okullarda denetiminin artacağı belirtiliyor. Ziyaretçi kartı, güvenlik kamarası, duman sensoru, metal detektör ve okul içerisinde suç teşkil edecek araç gereçlerin kontrolü gibi bir çok konuda denetimlerini sıkılaştırması için bir çalışma yapılacagıda belirtilen konular içerisinde. Özel güvenlik görevlisi ve temizlik personellerinde en az Ortaögretim mezunu şartı aranacağı belirtilirken, ilk defa alım gerçekleştirilecek olan sağlık personellerinin alım şartları nasıl olacağı bilinmezken, ilerleyen günlerde tam netlik kazanacağa bekleniyor.

MEB özel güvenlik
MEB özel güvenlik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. istanbul arnavutköy de oturuyorum
    orta okul mezunuyum 1988 doğumluyum
    güvenlik görevlisi olmak için sormuştum size

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu