Toplum Yararına Program

meb typ çalışanları tedirgin

 

Meb typ olarak okullarda çalışan yüzbinlerce süreli işçi tedirgin olduklarını dile getiriyor. Geçtiğimiz aylarda okulların aktif olması ile okullarda güvenlik görevlisi ve temizlik personeli olarak 9 aylık çalışma sisteminde işe başlayan işçiler covid-19 salgınının artması ile tedirgin olduklarını belirtiyor. Ogg haberler olarak yaptığımız görüşmelerde toplum yararına program kapsamında çalışan işçilerin tedirginliklerini dile getirmeye çalışacağız.

Okullarda güvenlik ve temizlik işçileri hastanelere görevlendiriliyor

Bilindiği üzere virüs ’ün artması neticesinde yüz yüze eğitime ara verilerek zom üzerinden eğitim sistemine tekrar geçildi. Bunun üzerine birçok İl’de meb typ üzerinden okullarda görevli temizlik ve güvenlik görevlileri geçtiğimiz dönemdeki gibi valiliklerin il hıfzıssıhha kuruluna kararı ile değişik kurumlara görevlendirilmeye başladı. Başka kurumlara gönderilen personeller virüse yakalanma tedirginliği yaşadıkları iddia ediliyor. Toplum yararına program kapsamında çalışan işçiler ile yaptığımız röportajda ise;

meb typ
meb typ

Yaş ortalaması büyük kişiler çalışmakta

Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenlerin en büyük sorunu yaş şartının olmasıdır. Yalnız bu şart standarttı toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyenleri kapsamamaktadır. Bizler okullarda çalışan güvenlik görevlisi ve temizlik personelleriyiz. Ve yaş ortalamamız kritik yaş sınırlamasına yakındır. Ve şu anda bizleri sağlık kuruluşlarına görevlendiriyorlar. Bu typ çalışanları için bir risktir. Çoğumuzun covid-19 virüsüne yakalanma oranı yüksek. Bizlere göreve başlamadan önce bir eğitim ve seminer verilip verilmeyeceğini bilmiyoruz. MEB typ olarak sağlık kuruluşlarına görevlendirilmeden dolayı tedirginiz.

Sağlık çalışanlarının haklarını ödeyemeyiz. Ama bu konuda artık uzmanlaşmış hastanede yıllarca çalışan arkadaşlarımız var. Bizler bilinçsiz ve tecrübesiziz inşallah hiçbir arkadaşımız bir sorun yaşamadan bu zorlu süreci atlatırız DEDİ.

meb typ hakkında daha fazla bilgi için bizi facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu