Toplum Yararına Program

MEB yaz okulu açıklaması, Typ güvenlik devam mı edecek ?

Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı – Görevini yapan ve veliler tarafından sevilen Ziya Selçuk, veliler ve Typ güvenlik görevlilerinin devamlı yaz okulunu, gündeme getirmesinin ardından dün instagram hesabından bir paylaşım gerçekleştirdi. Selçuk ‘un paylaşımı ‘’ Bu konuda çok fazla açıklama ile anlatmamıza rağmen, genellikle çocuklardan gelen yaz okulu varmı ?,  sorusuna hayır cevabı vermeye doyamıyorum’’ cevap vererek veli ve çocukları bilgilendirdi.

MEB Bakanı Ziya Selçuk ‘un paylaşımından kesitler

Milli eğitim bakanlığı görevine getirildikten sonra çocuklar ve veliler tarafından sevilen biri olarak bilinen Ziya Selçuk devamlı gündeme gelen yaz okulu sorularına bir kez de instagram hesabından cevap verdi.  Ziya Selçuk , Öğrencilerin merakla bekledi yaz okulu cevabı;

  • Yaz okulu hakkında sıkça açıklama yapmamıza rağmen genel olarak ta çocukların sorduğu ‘’yaz okulu olacak mı’’ sorusuna ‘’hayır’’ cevabi vermeye doyamıyorum
  • Bir defada buradan yazayım, siz iletin. Kuzum yaz tatilinde okul yok.
  • Bu kadar kapalı kalıp mağdur olduktan sonra, biz sizin elinizden tatilinizi alımıyız ?
  • Okul yok; koşmak, oynamak, büyüklerimizi ziyaret, çiçek koklamak, kuşlar gibi olmak var
  • E-eğitim sistemi olan eba ve Eba TV açık olacak, önümüzdeki senenin hazırlık dersleri var, isteyen oradan takip edebilir. Hazırlanan eğlenceli içerikler var.
  • Okul yok ama, ondan eminiz. Tamam mı? 🙂
ziya selcuk instagram 1
Typ güvenlik

Typ güvenlik yaz okulu beklentisi içindeydi?

Toplum yararına program kapsamında okullarda 8 aylık işçi statüsünde çalışan Typ güvenlik ve temizlik işçileri, sosyal medya üzerinden yaz okulunun olacağını hakkında sıkça spekülatif haberler dolandığı bilinmekte. Bu asılsız haberlere Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürüten Ziya Şahin dün instagram hesabından don noktayı koymuş oldu. Ziya Selçuk’un yaz okulu olmayacağını açıklamasının üzerine typ kapsamında çalışan işçilerin normal çıkış tarihlerinden, çıkışları yapılacağı netlik kazanmış oldu.

Typ güvenlik
Typ güvenlik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip eebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu