Toplum Yararına Program

Milli eğitim işkur son dakika, typ başka kurumlara mı gönderilecek ?

 

Milli eğitim işkur son dakika edinilen ve tam netlik kazanmayan bilgiye göre, toplum yararına program kapsamında çalışan tüm personeller. Bulundukları valiliklerin gerek gördüğü alanlara (olur) görevlendirileceği iddia edildi. Korona virüs salgının tavan yaptığı ve 30.11.2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamaları sonucunda ülkemizde salgın büyük derecede çoğaldı hatta dünyada ilk 3’e girdiği belirtildi. Kesin olmayan bilgiye göre ise milli eğitim işkur son dakika bilgileri arasında gerek duyulan tüm illerdeki personeller, okulun ihtiyaç duyduğu personel hariç görevlendirme ile salgının yoğun olduğu ve personel ihtiyacı duyulan kurumlara gönderilecek.

Şu anda okulların kapalı olmasından dolayı çoğu okullarda çalışan typ güvenlik ve temizlik personeli valiliklerin gerek duyduğu alanlara yönlendirildiği bilinmektedir.

Ogg haberler olarak bu bilgiyi özel güvenlik ve temizlik personellerini bilgilendirme amacı ile haber niteliğine getirme gereği duyuldu.

Typ şoför alımı yapıyor

Son dönemlerde Türkiye iş kurumu (işkur) aracılığı ile sağlık bakanlığına bağlı il sağlık müdürlükleri personel eksikliğinden dolayı typ personel alımı gerçekleştirmesi, sağlık bakanlığında personel ihtiyacının yoğunluğunu ortaya koyar vaziyette.

Geçmiş dönem çalışanlarda aynı sıkıntıyı yaşamıştı

Geçtiğimiz yıl okullarda güvenlik ve temizlik personelleri, virüs nedeni ile kapatılan okullardan gerek duyulan alanlara valilikler tarafından görevlendirilmişti. Park bahçe, banka, postane, hastane, pandemi hastaneleri gibi alanlarda görev yaptıkları çoğu kişinin ise istifa ettiğini geçmiş dönemlerde haberini sıkça paylaşmıştık.

Virüsün hızlı şekilde yayılması ve dünya sıralamasında ülkemizin yer almasından dolayı okulların uzaktan eğitime devam edeceği gibi okullarda çalışan typ işçilerinin görevlendirileceği belirtiliyor. Konu hakkında cimer aracılığı ile bilgilendirme tarafımızca istenmiş olup, gelen cevap yazısı sizler ile paylaşılacaktır.

Milli eğitim işkur son dakika daha hızlı bilgi almak için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Evlerinde oturup maaşlarını alsınlar binlerce var 5 milyar maaşı evinden çıkmadan alan devlet işi değilmi işe girmek için can atarlar işe girince niye çalışıyoruzya yok böyle bi millet

  1. Değerli kardeşim bunlar 9 aylık asgari ücret ile çalıştırılan arkadaşlarımız.

  2. Hangisi maaşının hakkını veriyorki öğretmende şu an derse girmiyor diğer bütün memurlar hepsi doğru dürüst görevlerini yapmadan maaş alıyorlar vekiller aynı devletin bütün kurumları aynı yani birtek temizlik elamanlarımı göze batıyor okularda şu an müdürler bile uğramıyor haberin varmı onlar maaş alıyorlar kimde birşey demiyor

   1. Kafanı çalıştırıp memur olmazsan, böyle çeneni çalıştırıp geveze olursun. Zamanında kız peşinde orda burda gezerken biz ders çalışıyorduk. Çok boş yapma bence

   2. Midende uydurma öğretmen şuan derse giriyor. Ya senin ailende çoluk çocuktan kardeşten haberin yok. Sen canlı ders diye birşey duymadin galiba. Dağda mı yasiyorsun.

  3. Ben bazı konuşmalarına katılıyorum haklısın fakat öğretmenlerin işi inanın en zor olanı bende tüp calisaniuin okulda bizde hastanelere görevlendirildik yapacak bişey yok keşke okullarda kalsaydık

 2. Başkalarını kötülemek, bilmedigi halde ileri geri konuşmak , hep üstten sallamak . Nasıl bir toplum olduk. Bilmeyenler daha cok konusuyor.

 3. Hastanelere görevlendirilmek konusunda asıl itiraz konusu hasta olanların da görevlendirilmesi dir. Bu riski daha da tırmandırır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu