Toplum Yararına Program

milli eğitimde çalışan işkur işçileri için yazı gönderildi

 

milli eğitimde çalışan işkur işçileri son dönemlerde çeşitli kurumlarda görevlendirmeye devam ediyor. Korona virüs salgınının yoğunlaşması nedeni ile okullar uzaktan eğitime devam etmesi ile okullarda çalışan özel güvenlik görevlileri ve temizlik personelleri bulundukları valiliklerin aldığı karar neticesinde salgının yoğun olduğu kurumlarda yardımcı eleman niteliğinde görevlendirilmekte.

Karaman il hıfzıssıhha kurulu

Karaman valiliği milli eğitimde çalışan işkur işçileri için 03.12.2020 tarihinde yeni bir karar aldı. Alınan bu karara göre;  “Okulların kapalı olduğu süreçte Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünde istihdam edilen, Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi vb. görevliler ihtiyaç duyulması halinde İl Salgın Denetim Merkezine görevlendirilebilecek”

milli eğitimde çalışan işkur işçileri
milli eğitimde çalışan işkur işçileri

Alınan karar neticesinde milli eğitim ve okul müdürlüklerine gerekli yazı iletilmiştir.

Ölüm vakalarının ve salgın nedeni ile hasta sayısının yükselişine göre uzaktan eğitim hizmetinin uzayacağı ve durumda ise her ilde çalışan toplum yararına program kapsamında çalışan işçilerin gerek görülen kurumlara veya filyasyon ekiplerine yardımcı personel olarak gönderileceği iddia ediliyor. İlerleyen süreçte il il bilgilendirmeye ogg haberler olarak devam edeceğiz.

milli eğitimde çalışan işkur işçileri hakkında en hızlı bilgiyi almak için özel güvenlik facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu