işkur iş ilanları

Msb hizmetli alımı yapacağını duyurdu 71 kişi

Msb hizmetli alımı yapacağını duyurdu. Milli savunma bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere toplamda 71 hizmetli personel alımı yapacağını duyurdu. Msb hizmetli alımı ile ilgili son başvuru tarihi olarak 21.04.2021 tarihi son gün olarak belirlendi. Başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki link üzerinden msb resmi sitesini ziyaret edebilirler.

http://personeltemin.msb.gov.tr

Msb hizmetli alımı

Msb hizmetli alımı
Msb hizmetli alımı

Msb hizmetli alımı Msb hizmetli alımı

Milli savunma bakanlığı personel alım şartları

Milli savunma bakanlığı personel alımı ile ilgi belli başlı şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Genel şartlar ise

 • başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların Türk vatandaşı olması gerekmekte.
 • bütün şahısların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor.
 • tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.
 • başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.
 • bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.
 • şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.
 • başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.
 • Alımı ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.
 • Msb hizmetli alımı için başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

Savunma bakanlığı personel alım başvuru için istenen belgeler

Savunma bakanlığı personel alımı için başvuru yapacak kişilerden istenecek belgeler ise

 1. başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.
 2. Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.
 3. tüm vatandaşların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.
 4. erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.
 5. bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.
 6. biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir taneside forma yapıştırılması gerekiyor.

 

İlgili Makaleler

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün