Ögg Haber

Ögg haber

Ögg haber – Özel güvenlik görevlisi mesleğine mensup olan ya da olmak isteyen pek çok vatandaşımızın merak ettiği konular bulunuyor. Ögg haber sayfalarında mesleğe dair tüm güncel bilgiler ve flaş gelişmeler paylaşılmaya devam ediyor. Bu sitelerde öncelikle eğitim konusuna yer veriliyor. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için ilk şart bu kurslara katılarak sertifika almaktır.

Haber portalları üzerinden sınav tarihleri de ilan edilmektedir. Ayrıca sınav sonuçları, sınav giriş yerleri, ücretler, talimatlar gibi çeşitli bilgilere de ulaşabilirsiniz. Netlerinizi hesaplayabilir ve sınavdan alacağınız puanları öğrenebilirsiniz.

Ögg haber portalları üzerinden ders notlarına da ulaşabilirsiniz. Kurslarda almış olduğunuz eğitimlerde notlarınız eksikse ya da konular ile ilgili daha geniş bir bilgi arıyorsanız ders notları sizlere bu anlamda yardımcı olacaktır. Özel güvenlik hukuku, kişi koruma, genel kollukla ilişkiler, temel ilk yardım, uyuşturucu madde bilgisi, silah bilgisi gibi derslere ait notları temin edebilirsiniz.

Ayrıca mevzuatlara da bu portallar üzerinden ulaşmanız mümkündür. Özel güvenlik olma şartları, katılmanız gereken kurslar, masraflar, AGİ hesaplaması, CV hazırlama gibi bilgileri de ulaşabilirsiniz. Yapılan deneme sınavlara, geçmiş dönemlerde çıkmış sınav soruları, mülakat çıkabilecek sorular, kıyafet düzenlenmesi, kamuda kadroya geçiş, yasanın meclisteki durumu gibi tüm bilgilere  erişebilirsiniz.

Ögg haber siteleri üzerinden personel alım ilanlarını da inceleyebilirsiniz. Kamu ve özel sektörün özel güvenlik görevlisi açığı bulunmaktadır. İşletme ve bakanlıklar ilan ettikleri duyurular ile alım yapacaklarını duyurmaktadır. Bu duyurulara ulaşarak başvuru tarihleri dahilinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha sonra yapılacak olan mülakatlara katılarak özel güvenlik görevlisi olarak istihdam edilebilirsiniz.

Bu ilanlara başvurmadan önce özel güvenlik görevlisi olmak için gerekli şartlar hakkında detaylı bilginiz olması gerekmektedir. Şartları, özel güvenlik görevlisi personelinin görevlerini ve uyması gereken kuralları inceleyerek işe başlamanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu yollar ile istihdam edilirken imzalayacağınız iş sözleşmelerini de dikkatle okumalısınız. İlanlara başvurmadan evvel özel güvenlik görevlisi kimlik kartınızın da geçerlilik süresinin dolup dolmadığına dikkat ediniz.

Haber siteleri üzerinden güvenlik görevlisi ile ilgili flaş gelişmelere ulaşabilir ve güncel haberler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

özel güvenlik

Ögg haber
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı