Özel Güvenlik

Ogg hakları için ses çıkarmayanlar tek tip kıyafet için başarı diyor ?

Ogg hakları yıllardır çözüme kavuşamayan sorunlardan biri olduğu bilinirken. Sektörde faaliyet yürüten hiçbir STK bu konu hakkında ciddi bir duruş sergilemediği veya yetkililer tarafından sözlerinin geçmediğini düşünen yüzlerce özel güvenlik görevlisi olduğu ve bunu sosyal mecralarda son dönemlerde dile getirmeye başladı. İş kolları arasında en hızlı bir sektör olmasına rağmen, en az hakka sahip olan ögg sektörü nereye gidiyor sorusunu gündeme getiriyor.

Güvenlik sendikaları bol bol siyasiler ile resim çekiniyor

Güvenlik sendikaları, üye toplama adına siyasilerle resim çekinip sektör çalışanlarına bir algı oluşturma çabasına içerisine girerken, resim çekindikleri çoğu siyasilerin hiçbir zaman TBMM veya bir konuşmasında özel güvenlik sektörü ile alakalı konuşmamaları ise çalışanların gözünden kaçmamakta. Cogu güvenlik görevlisine göre sosyal medya sendikaların siyasiler ile resim çekinip paylaşımları sektör ile hiçbir alakasının olmadığını, sendika üyeleri veya üye olacak kişilere bir algı yaratmak için oluşturulan bir oyun olduğu iddia ediliyor.

Özel güvenlik görevlileri yeni simalar istiyor

Genel olarak kamu kurum ve kuruluşunda çalışan güvenlik görevlileri, mevcut olan stk (güvenlik sendikaları) ‘ların bıkkınlık getirdiğini artık yeni, sımalar ve sektöre bir şeyler katacak kişilerin gelmesini istediğini belirtiliyor. Kamu kurumunda çalışan bir çalışan ile yaptığımız röportajda:

Ogg hakları
Ogg hakları

‘’ben yaklaşık 10 yıldır kamu kurumunda güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım. Bu sektöre şu ana kadar maalesef faydası olan hiçbir STK gelmedi. Gelenlerin hepsi daha çok üye yapayım daha çok para kazanayım düşüncesinde. İçişleri bakanlığının yapmış olduğu tek tip kıyafet uygulamasını bile biz yaptık imajı oluşturmaya çalışan güvenlik sendikalarını görüyoruz. Artık sendikacılıktan gerçekten anlayan ve sektöre gönül vermiş kişilerin gelmesi lazım.’’ DEDİ. Ve maalesef bu düşüncede lan çok sayıda güvenlik görevlisi kamu kurum ve kuruluşunda çalışan kişi olduğu biliniyor.

Özel güvenlik sektörü kimsesiz mi?

Özel güvenlik sektörü kurulduğunda bu yana maalesef hep başsız kaldığı ve bu zamana kadar gelmesinin bile mucize olduğu  iddia ediliyor. Güvenlik sendikalarının ise sektörün başına rant kapısı haline geldiği bu  nedenle biran önce yeni stkların kurulmasını gerektiği belirtiliyor.

Ogg hakları için özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu