özel güvenlik alımları

ÖGG İş İlanları

ÖGG İş İlanları

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylar kurslara katılım sağlıyor. ÖGG sertifikası aldıktan sonra sınavlardan başarı ile geçen adaylar özel güvenlik görevlisi kimlik kartı sahibi oluyor. Bu meslekte istihdam edilmek için güvenlik kimliği zorunlu bir durumdur. Kimliğinizin geçerlilik süresi 5 yıldır. Bu süre zarfında kamu ya da özel sektörde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Kimliğinizin süresi dolmadan evvel ise iş hayatınıza devam edebilmek için kimlik yenileme sınavlarına katılım sağlamalısınız.

ÖGG iş ilanları

internet üzerinden pek çok sitede yayınlanmaktadır. Bu ilanlar sürekli olarak güncellenmektedir. Ayrıca İŞKUR da iş ilanlarını iş arayanlar ile buluşturur. Güvenlik görevlisi mesleğine talep fazladır. Ancak kurum ve kuruluşların güvenlik ihtiyacı olduğundan dolayı kendilerinin istihdam edileceği kadro sayısı da bir hayli fazladır. Hal böyle olunca işsizlik durumu bu meslekte yok denecek kadar azdır.

Ayrıca bakanlıklar da ÖGG iş ilanları yayınlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı gibi farklı bakanlıklarımız yayınlamış oldukları ilanlar ile binlerce personel istihdam edeceklerini duyurmaktadır. Geçmiş yıllarda özel sektör ve kamu sektöründe gözle görülebilen bir fark olmamakla birlikte, geçtiğimiz yıllarda yaşanan kadroya geçiş durumu ile kamuda çalışmak artık daha avantajlı bir hal almıştır.

Güvenlik görevlisi maaşları da asgari ücretin üzerindedir. İş ilanlarını incelediğinizde işverenlerin aradıkları bazı nitelikler olduğunu gözlemlersiniz. Özel güvenlik görevlisi personeli istihdam edilme şartları ve işverenlerin aramış olduğu özellikler birbirinden farklı olabilir. Kurum ve kuruluşlar ihtiyaçları dahilinde bayan ya da erkek personel istihdam edebilirler. Eğitim şartı yine kendi koyacakları kurallar neticesinde belirlenir.

Eğitim şartı, boy, ikamet gibi kişilerde aranan özellikler farklılık gösterdiği gibi ÖGG iş ilanları da farklılık göstermektedir. Standart saatlerde çalışabileceğiniz işler olduğu gibi vardiyalı olarak da istihdam edilebilirsiniz. Ayrıca kanunda olmamakla birlikte işveren dövmeniz olmasına ya da bıyık bırakmanıza karşı çıkabilir. Tüm bu detayları işe başlamadan evvel iş veren ile konuşmalısınız. Maaşlar yine değişkenlik gösterebilir.

Bazı firmalar yol ve yemek ücreti verirken bazıları da servis ve yemek imkanı tanır. Güncel iş ilanlarını takip ederek şartları size en uygun olan işe başvurabilirsiniz. Yapılacak olan mülakat sonrası iş başı yapabilirsiniz.

özel güvenlik

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı