Özel Güvenlik

ögg son dakika haberleri

ögg son dakika haberleri – Türkiye ‘nin en büyük iş kolu olma yolunda hızlı adımlar ile büyüyen sektör olarak bilinen özel güvenlik mesleği, üzerinde çalışanların sayısı 800 bine yakın olduğu belirtiliyor. Özel güvenlik kimlik kartı alan kişi sayısı ise 1 milyonu aştığı bilinmekte, bunların 350 bine yakını kamu kurum ve kuruluşlarında çalışırken, 450 bine yakın bir kesimi ise özel sektörde çalışma hayatlarını devam ettirdiği bilinmekte. Sektör günden güne büyürken Sektöre özgü Özel güvenlik Haber sitelerinin sayısıda artmaya devam ediyor. Sektör üzerinde yayın yapan siteler çoğaldığı gözlemlenirken bir çoğunun taraflı haberler yaptığı iddia ediliyor.

Özel güvenlik görevlileri taraflı Haber istemiyor

özel güvenlik Sektör üzerinde sendikaların yetersiz kalmasından dolayı, cogu sendika kendine özgü haber sitesi açarak kendi sendikasının taraflı haberini yaparak sendikasını ön plana çıkarmaya çalıştığı gözlenmektedir. Türk iş konfederasyonu na bağlı güvenlik iş sendikası özel güvenlik ajans diye site açıp kendi reklamını yapmaya çalışırken, Hak iş konfederasyonu na bağlı Öz güven sendikası ise güvenlik haber adı altında kendi sendikasına hizmet ettiği görülmektedir. İki sendika birbirinden üye almak adına taraflı haber yapmaya devam ederken burada zarar gören tek kişi ise özel güvenlik görevlileri olduğu görülmekte. Güvenlik görevlileri ‘nin sendikalara güveninin bittiği bu dönemlerde tarafsız gibi gösterilen siteler üzerinden  kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan güvenlik personelleri üzerinden algı yaratma çabası içerisine girdikleri belirtiliyor.

Özel güvenlik haber sektöre güven kalmadı

özel güvenlik haber sektör içerisindeki sendikaların bu denli birbirlerinden üye çalma derdine düşerken, üyeler ve kamu kurum ve kuruluşunda çalışan işçilerin sorunları günden güne büyümeye devam ettiği görülmekte. En son olarak dünyanın basına bela olan ve ülkemizde de can kayıplarının günden güne yaşandığı korona virüs nedeni ile sektörün sıkıntılı olması halinde sendikaların üyeleri ve güvenlik görevlilerine maddi ve manevi destek çıkmaması sonucu ögg personelleri ‘nin sendikalara olan güvenini tamamen yitirmiş durumda. Yine korona virüs sebebi ile 75 bine yakın özel güvenlik görevlisi ’nin işlerine son verildiği geçtiğimiz günlerde securitaş Türkiye disbirotörü tarafından belirtilmiş.

ögg son dakika haberleri sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün