Özel Güvenlik

ögg tek tip kıyafet

 

ögg tek tip kıyafet – ülkemizde güvenlik sektörünün büyüklüğü ve günden günede gücüne güç katması tartışılacak bir vaziyet aldığı görülmektedir. İşsizliğin yoğun olduğu ve son dönemlerde ekonomik krizinde boy göstermesi sonucu güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin sayısını hızlı bir şekilde büyüdüğü görülmekte.

ögg tek tip kıyafet
ögg tek tip kıyafet

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçiler ve güvenlik görevlilerinin Kadro (sürekli işçi) statüsüne geçmesi ile popülerliği biraz daha artış göstermişken, kamuda çalışan işçilerin ise umduklarını bulamadıkları görülmektedir. Kamu güvenlik görevlileri sürekli işçi statüsüne geçtikleri dönemde özlük hakları ve özel güvenlik maaşları ‘nda değişiklik olacağını düşünürken, statü değiştirip devlet işçisi olarak göreve devam ettiklerinde hiçbir değişiklik olmaması adeta sendikalara biraz daha bağlanmalarına neden oldu.

ögg tek tip elbise kamu kurumlarına getirilecek mi?

Yaklaşık bir yıl gibi bir süredir özel güvenlik görevlilerinin, iç işleri bakanı Süleyman soylunun kamuda çalışan güvenlik görevlilerinin tek tip kıyafet için çalışma başlattığını belirtmesi sonucu, kamu güvenlik görevlileri bu çalışmanın sonucu beklediği görülmekte. Sosyal medya başta olmak üzere cogu güvenlik görevlisinin tek tip kıyafet beklentisi, Cin ‘in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsün son dönemde ülkemizde can kayıplarına neden olmasından dolayı, Ögg Tek Tip Elbise konusunun belli bir süre rafa kaldırıldığına benziyor. Başlangıç olarak tek tip kıyafet uygulamasının kamuda başlayacağını ve ilerleyen süreçlerde tüm güvenlik görevlilerini kapsayacağı iddia ediliyor.

ögg tek tip kıyafet
ögg tek tip kıyafet

Özel güvenlik haber (ogghaber) sitesi olarak kıyafet konusunun takipçisi olduğumuzu ve herhangi bir değişiklik ve yürülüğü girdiği anda sizlere bilgi geçilecektir.

özel güvenlik facebook adresinden bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu