Özgüven sendikası

Ogghaber adlı yandaş site, özgüven sen tarafından sobelendi

Ogghaber– bilindiği üzere Türk iş konfederasyonuna  bağlı güvenlik iş sendikası ‘nin ücretli haberlerini yapan bir site olarak adlandırılmaktadır. Güvenlik iş sendikası ’nın internette silahşörlüğü ’nü yaptığını söyleyen çok sayıda sektör çalışanlarınında olduğu bilinmektedir. Peki bu ogghaber kim ?, kimlere veya neden destek verir ?,  güvenlik iş sendikasından ne çıkarı var ?, sendikada kimlere hizmet eder? , önder İlter kimdir ? gibi soruları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Önder ilter denen şahış ile güvenlik iş sendikasının şu anki genel başkanının geçmişten gelen bir dostlukları vardır, bu takı öz iş sendikasından ihraç dönemine dayanmaktadır. Beraber şekilde öz işten atıldıktan sonra güvenlik iş sendikası ’nın kurucu genel başkanı Bolat Ankaralı bu kişileri yanına aldığı bilinmekte. Hatta genel başkan olan Bolat Ankaralı ‘ya Ömer çağırıcı ve Önder İlter baba diye hitap ettiği o dönemlerde cogu kişi bilmektedir.

O dönemlerde yine önder ilter güvenlik iş  sendika ’sının disiplin kurulunda olup, baba dediği Bolat Ankaralıyı disipline sevk ederek Ömer çağrıcının genel başkan olma yolunu açtığı bilinmektedir. Hatta Ömer çağırıcı başkan olması halinde iltere başkan yardımcılığı teklif ettiği, başkan olduktan sonra ise sendikada ilteri istemediklerinden dolayı Ahmet durucuk ile aralarının açıldığı sıkça duyulan haberler arasında olduğu bilinmektedir. Ogghaber adli siteye bakıldığında taraflı haber yaptığı, sektör ile bir alakası olmayıp adeta sendikanın haber sitesi gibi kullanıldığı cogu kişi tarafından sıkça söylenmektedir. Genel başkan yardımcılığı koltuğuna istenmeyen ilter bu sefer sendikanın haberlerini yaparak, sendikadan veya Ömer çağrıcıdan rant sağladığından dolayı sendikanın sözünden çıkamadığı iddia ediliyor.

Geçtiğimiz haftalarda güvenlik iş sendikasını işaret ederek sendikalar avukatlardan rant sağlıyor benzeri haber yapan ve güvenlik iş sendikasının İstanbul il temsilcisi işaret eden İlter, iddialara göre ömer çağırıcı dan fırça yemesinin üzerine yaklaşık 1 saat içinde tekrar haberi kaldırdığı, bizlerin ne istedin de vermediler başlıklı haberimizin ardından belli bir süre sonra tekrar aktif ettiği biliniyor. Haberin devamını yayınlayacağız diyen ogghaber ‘den hala ses soluk çıkmadığı da diğer sendikacıları kızdırdığı, bazı temsilcilerin ‘’hadi yüreğin varmı yapta görelim’’ tepkilerine neden olduğu iddia ediliyor

Zamanında, Ömer çağırıcının varan 1, varan 2 diye öz iş sendikasına yaptığı haberler, sektörde eski olanlar çok ıyı bilirken, yakında bu geçmiş haberleri de size sunacağız. Şu anda sendikanın güdümünde olan önder İlter Türkiye ’nin en büyük özel güvenlik sendikasına taraflı haber yaparak güdümündeki sendikaya üye kazandırmaya çalıştığı iddia ediliyor. En son olarak Özgüven sendikası hakkında yaptığı haberi, adeta sendika tarafından sobelemiş halde il temsilcileri tarafından paylaşıyor. Yapılan yorum ve paylaşımları siz değerli okurlarımız ile paylaşıyoruz.

Ogghaber
Ogghaber

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: