Güvenlik İş

Ögghaber olarak Türk iş Sakarya ekibi araştırması

Ögghaber – Türk iş konfederasyonun içinde neler oluyor, konfederasyon içinde ekip ekip birbirlerine rakipler mi var ?, sektörümüze hitap eden güvenlik iş sendikası konfederasyonun hangi kolunda kime yakın ? konfederasyonda delegesi var mı ? bu gibi sorular ile sektörümüze hitap eden sendikanın konfederasyonlar ile olan bağlarını inceleme yapacağız, Sektörümüze hitap eden ve büyük konfederasyonlara bağlı sendikaları sektör içerisinde çalışan güvenlik görevlileri ve sendikaların üyelerine bilgi amacı ile sizler için makale haline getireceğiz. Bu hafta büyük konfederasyonlardan olan Türk iş konfederasyon ve bu konfederasyona bağlı güvenlik iş sendikası hakkında makale kaleme aldık.

Ögghaber
Ögghaber

Türk iş konfederasyonu

Türk iş konfederasyonu 31 Temmuz 1952  tarihinde kuruldu ve yıllar içerisinde başkanları değişerek günümüze kadar geldiği bilinmektedir. Şu anki Konfederasyon başkanı ise Ergün Atalay ’dir. Geçtiğimiz günlerde bir mikrofon kazası ile gündeme gelen Atalay işçiler tarafından uzun bir süre gündemde tutuldu ve cogu konfederasyona bağlı işçilerin istifaları olduğu bilinmektedir. Hatta konfederasyon içinde bulunan bir sendika başkanı Ergün Atalay ’ın işçileri sattığını bir an önce o koltuktan inmesini gerektiği açıklamalarında bulunduğu bilinmektedir.

Ögghaber
Ögghaber

Edindiğimiz bilğilere göre konfederasyon içerisinde Sakarya gurubu adı altında bir kitlenin olduğu belirtiliyor ve en çok konuşulan bir grup olduğu söyleniyor. Türk iş başkanı Atalay ve güvenlik iş sendikası başkanı Ömer çağırıcı ‘da Sakaryalı olmasından dolayı bu gurupta olduğu ve samimiyetlerinin oradan geldiği dillendiriliyor. Güvenlik iş sendikası kurucusu Bolat Ankaralı ‘ya iddialara göre kumpas ’a mağdur olduğu uzun dönemler konuşulmuştu. Peki bu kumpas döneminden sonra 2.ci olağan kongrede genel başkanlık koltuğuna ömer çağırıcı ‘yı Ergün Atalay mı önerdi ?

Ögghaber
Ögghaber

Atalay ve Çağırıcı arasındaki bağ buradan mı kaynaklanıyor ?

Ergün Atalay ile Ömer çağırıcının arasındaki samimiyet buradan mı geliyor bilinmezken, güvenlik iş sendikasına kayyum davası açan muhalefet kesime göre ise, Ergün Atalay güvenlik iş sendikasının içini dizayn ettiği ve bu nedenden dolayı da güvenlik iş sendikasının içindeki konfederasyon delegelerinin Atalay ‘ı desteklediği muhalefet kesimin en çok konuştuğu konulardan biridir. Güvenlik iş sendikasının eski yönetiminde olan ayriyeten mevcut yönetime kayyum davası açan muhalif kesim ile yaptığımız görüşmede; Türk iş konfederasyon yönetimi ve Ergün Atalay güvenlik iş sendikasının içini adeta dizayn ettiği AP acık görülmektedir. Sendikanın içerisinde olan bu kadar olay ve yolsuzluk konularına hiç ses çıkarmaması normal bir durum olmaz, Ergün Atalay ile Ömer çağırıcı arasında samimiyet gözlerden kaçmamaktadır.

Ögghaber
Ögghaber

Hatta Ergün Atalay ‘ın çağırıcıyı devamlı yanında gezdirmesinden dolayı konfederasyon içerisinde çatlaklara neden olduğu konfederasyon içerisinde aldığımız bilgiler arasında. Yakında bütün basın mensuplarını çağırarak güvenlik iş sendikasının önünde pankartlar ile bir basın açıklaması yapacağız. Atalay güvenlik iş sendikasının üstünden elini çek diye. Ve elimizde başka bilgilerde var. Basın önünde sayın Atalay ’a soracağız DEDİ. Özel güvenlik haber sitesi olarak, o iddia edilen açıklamada bizlerde olacağız ve canlı yayın ile sektör çalışanlarımıza bilgi amaçlı anlık yayı

ögg haber facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu