Toplum Yararına Program

Okullara güvenlik alımı ne zaman başlıyor, tarihler belli oldu

Okullara güvenlik alımı ne zaman başlıyor, sorusu toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyen tüm personelin araştırdığı konulardan biri haline geldi. Ülkemizin son dönemlerde ekonomik sıkıntıları geçirmesi ve genel olarak ise kamu kurum ve kuruluşlarına yaş şartından dolayı başvuru yapamayan kişilerin sabırsızlıkla beklediği Meb personel alımı tarihleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. Özel güvenlik haber (ogg haberler) olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda belli illerde başvuru tarihleri belli olmaya başlarken. Bölgesel basın sitelerine bilgiler düşmeye başladı.

Bolu Typ güvenlik ve temizlik işçisi olarak 500 personel alacak

Bolu genelinde toplum yararına program kapsamında personel alımı yapacak personel sayısı belli oldu. Bolu ilinde yerel basın haber sitesi olan bolugundem . com sitesisinin yapmış olduğu habere göre işkur bu yıl bolu geneline 500 typ personel alımı gerçekleştirecek. Bolu işkur müdürlüğünün vermiş olduğu bilgilere dayanan haberde 12.08.2020 ile 16.08.2020 tarihleri arasında başvurular gerçekleştirileceği belirtilmiş. Genelde Türkiye geneli aynı tarihte başlayan meb personel alımı bu yıl için ise 12.08.2020 ile 16.08.2020 tarihleri arasında gerçekleştirileceği belli olmuş oluyor. Bolugündem Haber sitesinin yapmış olduğu haberi sizlerle paylaşıyoruz

İŞKUR İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere toplam 500 temizlik ve güvenlik personeli alınacağı bildirildi.

Okullara güvenlik alımı ne zaman başlıyor
Okullara güvenlik alımı ne zaman başlıyor

​​Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez ve ilçelerde istihdam edilmek üzere 500 personel alınacağını bildirdi. İŞKUR’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bolu Çalışma ve İş Kurumu aracılığı ile Toplum Yararına Program kapsamında Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez ve ilçelerde istihdam edilmek üzere ‘Temizlik Personeli-400 kişi’ ve ‘Özel Güvenlik Görevlisi-100 kişi’ alınacaktır. Talep edenler 12.08.2020 ile 16.08.2020 tarihleri arasında ‘ALO170’ iletişim hattı ve internetten ‘İŞKUR E-ŞUBE’ üzerinden kendileri müracaat edebileceklerdir. İŞKUR İl Müdürlüğünden başvuru alınmayacaktır.

Belirtilen tarihler arasında başvuru yapanlardan tamamı kura ile belirlenmek üzere 20.08.2020 tarihinde yapılacak olan noter kurası yöntemiyle programa katılma koşulları uygun olanlar katılımcı olarak belirlenecektir. İşe başlama tarihi okulların açılma tarihine göre belirlenecektir.”

Personel alımıyla ilgili katılımcı olabilme koşulları ise şu şekilde belirlendi: “Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli ve malul aylığı almıyor olmak, öğrenci olmamak (açık öğretim ve açık lise öğrencileri hariç), hane halkı gelirinin asgari ücretin 1,5 katının altında olmak, mevzuatta yer alan daha önce yararlanılan kurs/programlar arasındaki bekleme süresini doldurmuş olmak.”

Okullara güvenlik alımı ne zaman başlıyor
Okullara güvenlik alımı ne zaman başlıyor

Okullara güvenlik alımı ne zaman başlıyor ve daha fazla bilgi için özel güvenlik facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu