Toplum Yararına Program

Okullara güvenlik alımı ve temizlik alımı erken olabilir mi ?

Okullara güvenlik alımı ve temizlik personeli alımları hakkında son dönemlerde sıkça sorular gelmeye devam ediyor. Covid-19 nedeni ile okulların uzun süre kapalı kalmasının ardından. Bu sene erken açılacağı duyurulan yaklaşık 30 bin okulun ilk zili bu sene erken olacak. Sağlık bakanlığı okullar açılmadan bir düzüne tedbir alınacağını duyurdu. Bilindiği üzere 30 bin okula 1 güvenlik görevlisi, 2 temizlik personeli alınması ile yaklaşık 90 bin ’e yakın kişi çeşitli okullarda istihdam edilecek.

İşkur temizlik görevlisi okullar açılmadan başlayacak mı?

Milli eğitim bakanlığının bu sene covid-19 salgını nedeni ile okullarda çeşitli tedbirler alacağını duyurdu. Okulların açılmadan dezenfekte ve temizliklerinin daha sıklıkla yapılacağını belirtti. milli eğitim bakanlığı ’nın yetkilileri tarafından açıklanan bir düzüne tedbir nedeni ile okullar açılmadan süreli işçi pozisyonunda çalışan toplum yararına program işçileri bu sene okullar açılmadan gerçekleştirip gerçekleştirilmeyeceği ise typ çalışanları ‘nın sosyal medya ’da en çok konuşulan konularından biri olduğu görülmekte.

kur basvurulari ne zaman basliyor
Okullara güvenlik alımı

Meb güvenlik alımı 2020 ne zaman yapılacak

Okullar açılmadan temizlik personellerinin erken başlayabileceği düşünülürken. Typ güvenlik görevlileri için ise bu durum temizlik personelleri ile maalesef aynı olamayacağı belirtiliyor. Okullarda Koruma ve güvenlik işini yürütecek personellerin okulların kapalı olmasından dolayı erken başlama gibi bir durumun söz konusu bile olmadığı ama okulların ilk zil günü salgı nedeni ile onlarda görevlerinin başlarında olabileceği iddia edilmekte.

Okullara güvenlik alımı için özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu