Toplum Yararına Program

Okullara güvenlik alımı ve temizlik alımı ne zaman olacak ?

Okullara güvenlik alımı ve temizlik alımı ne zaman başlayacak, soruları sosyal medyada hız kazanmaya devam ediyor. kamu kurum ve kuruluşlarından yaş şartının 35 ile sınırlandırılmasından dolayı, iş bulamayan cogu vatandaşın, başvurmak için beklediği devlet okullarına güvenlik alımı ve temizlik alımı hakkında belirsizlik devam ediyor. yaklaşık 30 bin okula yapılacak alımlar için İŞKUR’dan sıklıkla bilgi alındığı belirtiliyor. Yaklaşık 30 bin okulla alınacak güvenlik ve temizlik elemanı yanında bu yıl sağlık personel alımıda gerçekleşebileceği iddia edilmekte.

Okullara güvenlik alımı ne zaman ?

Yaklaşık 30 bine yakın devlet okuluna güvenlik görevlisi ve temizlik personel alımı bu senede gerçekleştirileceği bilinmektedir. Dünyayı ve ülkemizin başına bela olan covid-19 nedeni ile eğitim ve öğretim yılının erken bitmesi ile yeni eğitim ve öğretim yılının bir aksilik olmaması durumunda erken açılacağı milli eğitim bakanı tarafından belirtilmişti. Okullar açılmadan dezenfekte ve temizlik işlerinin bitmiş halde ilk ders zilinin çalacağını belirten Ziya SELÇUK’ un açıklamasının ardından Toplum yararına program kapsamında 8 aylık süre zarfında çalışmak isteyenleri meraklandırdığı görülmektedir.  30 bin okula 1 özel güvenlik görevlisi ve 2 temizlik personeli alımı gerçekleştirilmesi sonucu yaklaşık 90 bin ’e yakın kişinin istihdamı sağlanacak.

Okullar açılmadan Typ alımları olacak mı ?

Salgın döneminin tekrar yoğunlaşmaması için okullar açılmadan dezenfekte ve temizlik işlerinin biteceği belirtilmesi üzerine, Typ alımlarının erken olabileceği sorularını ortaya çıkartmış olsada, henüz bir netlik kazanmadığı görülmektedir. Covid-19 salgını nedeni ile bu yıl alımların erken olabilir mi ? belirsizliğini korumakta. İşkur memurlarından edindiğimiz bilgilere göre ise henüz netlik kazanmış bir durumun veya bir tebligatın gelmediği. Kurban bayramından sonra her şeyin netlik kazanacağın iddia ediliyor.  Diğer yandan ise 30 bin okulun temizlik ve dezenfekte işlemleri için, eleman ihtiyacının giderilmesi gerektiği görülmektedir.

Okullara Güvenlik Alımı için özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu