Toplum Yararına Program

Okullara güvenlik ve temizlik elemanı önceden alınması gerekmiyor mu ?

Okullara güvenlik ve yardımcı personel olarak temizlik elemanı okullardan önce göreve başlamaları gerekmez mi ? Tüm dünya ’nın başına bela olan ve sonradan ülkemizde de sık sık etkisini gösteren covid-19 salgını nedeni ile dünya adeta alarm verdi. Ülkemizde bakanlıklar ise çeşitli tedbirler alarak salgının yayılmasını bir nebze olsun yavaşlamak için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk 31 ağustos ‘u işaret etsede yaklaşık 30 bin okul tam olarak dezenfektan edildi mi ?

Okullara personel alımı 90 bin kişi istihdam edilecek

Türkiye geneli yaklaşık 30 bin milli eğitim ‘e bağlı okullarda istihdam amacı ile 90 bin ’e yakın ir personel alınacağı bilinmekte. (Her okula 1 özel güvenlik görevlisi ve 2 temizlik görevlisi olarak hesap edildiğinde) velilerin en çok merak ettiği konu ise okullar yeterli derecede temizlik ve dezenfekte olup olmadığı konusudur.

Ülkemizin içinde bulunduğu covid-19 salgını nedeni ile Toplum yararına program kapsamında 8 aylık süreli işçi pozisyonunda alımlar bu sene erken olabilir mi? Sorusu ise veliler ve Typ başvurusu yapacak kursiyerlerin merak ile beklediği bir konu olmakta. İşkur yetkililerine göre her seneki tarih ile aynı olacağı iddia edilirken, bazı yetkililere göre ‘’normal bir süreç olmadığından dolayı bir defalığına has çalışanlar bu yıl erken gerçekleştirilebileceği ve çocuklarımız sağlığı için temizlik başta çeşitli tedbirler alınması gerektiği’’ erkene çekilmesi gerektiği belirtiliyor.

Okullara güvenlik ile ilgisi özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu