Toplum Yararına Program

Okullara güvenlik ve temizlik personeli bayramdan sonra başlayacak mı ?

Okullara güvenlik ve temizlik personel alımı, hakkında bir açıklama henüz gelmedi. Milli eğitim bakanı Ziya SELÇUK, covid-19 salgını normal seviyeye gelmesi durumunda 31 ağustosta açılacağını duyurdu. Aynı yayın içerisinde okullar açılmadan önce çeşitli tedbirler alınacağını ve ilk ders zili çalmadan önce temizlik ve dezenfekte işlemlerinin tamamen biteceğini duyurmuştu. Covid-19 salgını nedeni ile bu yıl diğer yıllara göre daha temizlik ve tedbirlere dikkat edilmesi gerektiğini belirten Milli eğitim bakanı okullarda başlaması beklenen Typ işçiler hakkında bir açıklamada bulunmazken, Türkiye iş kurumu ise Meb toplum yararına program hakkında henüz bir resmi yazı gelmediği iddia ediliyor.

İşkur okullara güvenlik alımı

Toplum yararına program kapsamında, milli eğitim bakanlığı bünyesindeki yaklaşık 30 bin okula alım gerçekleştirilmesi bekleniyor. özel güvenlik ve temizlik personelleri alımlarının ise yine  Türkiye iş kurumu tarafından gerçekleştirileceği bilinmektedir. Yaklaşık 90 bin kişi için 8 aylık istihdam kapısı olan işkur typ alımları bu sene okullar başlamadan temizlik ve güvenlik personelleri iş başı yapacağı bekleniyor. Normal süreçte okulların açılmasına 3 hafta gibi bir süre kalmasına rağmen işkur çalışanlarından edindiğimiz bilgilere göre henüz resmi bir yazı gelmediği yönünde.

Bakanlığa bağlı 30 bin okulu kim dezenfekte edecek

Türkiye geneli yaklaşık 30 bin ’e yakın okul olduğu bilinmekte. Bakan ziya Selçuk ‘un açıklamalarına göre okullar açılmadan dezenfekte, temizlik ve tedbirler tamamen bitirilmiş hazır vaziyette olması söz konusu iken, Toplum yararına program başvuruları ‘nın bayramdan sonra başlayacağını düşünen çok sayıda vatandaş olduğu gözlenmekte.

Okullara güvenlik ve diger typ konuları hakkında özel güvenlik facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu