Özgüven Sendikası

Öz güven sen büyüdü güvenlik iş sendikası küçüldü

Öz güven sen bilindiği üzere hak iş konfederasyonuna sonradan bağlanan güvenlik görevlileri tarafından ilgi duyulan bir  özel güvenlik sendikası haline geldi. Neredeyse her kurum ve kuruluşunda bir çok üyesi bulunan güvenlik sendikası, günden güne büyümeye devam ederken, Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası ’nı küçülterek bitirmeyi hedeflediği iddia ediliyor. En son çalışma sosyal güvenlik bakanlığının açıkladığı verilere göre ise özgüven sen gücüne güç katarken, güvenlik iş sendikası ise gerileme olduğu görülüyor.

özgüven sen sendikası rağbet gören sendika haline geldi

Güvenlik sendikaları içirişine sonradan giren ve kısa süre sonra hak iş konfederasyonuna bağlanarak büyüyen özgüven sendikası, diğer konfederasyonlara bağlı sendikaların üyeleri sayesinde Türkiye’nin zirvesine oturdu. Geçtiğimiz dönemlerde 47 bin üyeye sahip olan özgüven sendikası 50,605 bine ulaşarak zirveyi korurken, 41,166 kişiye hitap eden güvenlik iş sendikası ise 39,759 bin kişiye gerilediği gözlemlenmekte.

öz güven sen

güvenlik iş sendikası artık üye kaybetmeye devam edecek mi ?

Türk iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten güvenlik iş sendikasından üyelerin azalması, cogu kişi tarafından öz iş sendikası ’nın örneğini kısa sürede yaşayacağımızın belirtisi olarak görse de, sendika yönetimine göre ise başarılarının devam ettiği iddia ediliyor. Sendikanın eski yönetimin iddialarına göre ise, ‘’belediyelerin genel iş kollarına geçme başlaması ile artık bu üye eksilme devam edecek’’ yönünde. En son izmir belediyesinde genel iş koluna geçen bir güvenlik iş sendikası üyesi ’nin artık güvenlik iş ’ten kurtulduk benzeri röportajda sendika üyeleri arasında tedirginlik yaşattığı iddia ediliyor.

Güvenlik sendikalarının bir çok üyelerinin genel iş koluna geçmeleri nedeni ile büyük ihtimal küçülmeye gideceğiz, bu küçülmeden dolayı ise en çok güvenlik iş sendikası ’nın etkileneceği iddia ediliyor.

Öz güven sen hakkında daha fazla bilgi için özel güvenlik facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün